Zamknij
REKLAMA

Co dalej z Gryfem Słupsk? Najmłodsi piłkarze radzą sobie bardzo dobrze. Łukasz Jaworski zabrał głos

12:21, 19.06.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: Gryf Słupsk
Skomentuj
REKLAMA

W środowe popołudnie w Słupsku odbyła się zaległa XI kolejka młodzik D2. Trenerzy Patyk i  Świdziński mieli do dyspozycji 18 zawodników którzy przez cały sezon reprezentowali klub w lidze. Nasza drużyna od początku  meczu  kontrolowała przebieg gry pewnie pokonując zespół z Czarnej Dąbrówki.

Po meczu nastąpiła ceremonia wręczenia pucharu za zwycięstwo w lidze.

W imieniu Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej puchar wręczył Pan Jan Ponulak oraz Mieczysław Reichel.

"Po ceremonii wręczenia pucharu nastąpiła zabawa... były śpiewy, wspólne zdjęcia, podziękowania dla rodziców oraz atak naszych zawodników na trenerów.

To był bardzo udany sezon w wykonaniu drużyny z rocznika 2010. Wraz z MKS Jantar Ustka będziemy reprezentować nasz region w lidze wojewódzkiej w sezonie 2021/2022. Drużyna w 16 kolejkach tylko raz straciła punkty remisując właśnie z drużyną z Ustki, resztę meczy kończyła zwycięsko. Młodzi piłkarze strzelili aż 163 bramki tracąc zaledwie 14." - podsumowuje Gryf Słupsk.

W drużynie zadebiutowało 3 chłopców z rocznika 2011 .

Skład drużyny: Szymański, Szałatkiewicz, Homerda, Patyk ,Małysz, Borecki , Wolski , Ulanowski , Trojakowski , Płaczek, Borzyszkowski , Zieleniewski, Szwark , Bernacki , Kowaleczka , Pacak , Lemieszek , Sieradzka .

Trenerzy: Patyk/Świdziński

Kierownik: Adam Szałatkiewicz

Sponsorem tytularnym Akademii jest Energa SA z Grupy ORLEN

* * *

Od dłuższego czasu Gryf Słupsk boryka się z problemami. Brakuje pieniędzy na wszystkie potrzeby. Do tego dochodzą kłopoty z Policją, która przez nadgorliwość pod czas meczy z Pogonią Lębork sprowokowała interwencję części kibiców, którzy ruszyli na pomoc zatrzymanemu przez mundurowych koledze.

15 czerwca głos zabrał znany w środowisku słupskich kibiców radny Łukasz Jaworski:

"Wczoraj na mieście pojawiły się dwa materiały prasowe traktujące o sytuacji na Gryfie. W jednym wypowiedział się Szymek, nie oceniam, ale cieszę się, że pojawił się ktoś reprezentujący ekipę. Ja sam wypowiedziałem się dla Radia. Mylne jest jednak twierdzenie, że mój głos to głos kibiców. Od dawna nie reprezentuję środowiska kibiców. Stowarzyszenie Kibiców Gryfa Słupsk któremu prezesowałem, nie istnieje formalnie od 2018 roku, a realnie jeszcze dłużej. Kręciłem młynem, organizowałem wyjazdy, pisałem relacje i stanowiska w imieniu kibiców, było fajnie, ale te czasy minęły. Kiedy dziś wypowiadam się jako szeregowy kibic Gryfa, którym z racji mojego uczęszczania na mecze jestem, robię to prywatnie, a nie za wszystkich. We wczorajszej mojej dłuższej wypowiedzi zabrakło moim zdaniem jednego istotnego zdania (pracę dziennikarzy rozumiem i pretensji nie mam), że: "za 100 tysięcy z miasta, piłki na poziomie się nie zrobi". Jest to po prostu niemożliwe, gra na takim poziomie kosztuje średnio milion ziko. Klub, na działalność pozyskuje środki z zewnątrz, w IV lidze pozwalają się one nie zadłużać, rozwijać, jednak są one niewystarczające by zbudować zespół na awans i grę w III lidze, chyba, że nie rozumie się prostych działań matematycznych, to można twierdzić inaczej. Powtarzam, jakiekolwiek moje wypowiedzi nie reprezentują środowiska kibiców, fan klubów, grup, ekipy, ultrasów itp. Tym samym nie odpowiadam za działalność kibiców z tzw. młyna. Tyle w temacie. Hej Gryf."

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Gryf Słupsk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%