Zamknij
REKLAMA

Parking przy Rivierze zamknięty przez tydzień. Przed nami maraton rowerowy

08:51, 13.09.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: mtbgdyniamaraton.pl/foto
Skomentuj
REKLAMA

Od jutra - 14 września aż do 20 największy bezpłatny parking w Gdyni będzie zamknięty. 19 września kolejny raz ulicami miasta pojedzie XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2021.

Wszak same zawody odbędą się 19 września, to przygotowania do nich mają rzekomo zacząć się już jutro, we wtorek 14 września.

Parking między Centrum Handlowym Riviera a halą Gdynia Arena jest najodpowiedniejszym miejscem do przeprowadzenia tak dużej imprezy kolarskiej. Umiejscowienie jej na przykład na Skwerze Kościuszki całkowicie sparaliżowałoby centrum miasta.

Stąd wyruszą rowerzyści,by pokonać trasę w okolicznych lasach – między Witominem a Małym Kackiem, na północnych obrzeżach Karwin i Dąbrowy, północną granicą Chwarzna-Wiczlina, przez Marszewo, południowym obrzeżem Demptowa i drogami przy Estakadzie na Leszczynkach.

- Coroczny maraton kolarstwa górskiego to niezwykle ważna impreza w sportowym kalendarzu Gdyni, dlatego też za każdym razem dążymy do tego, by ją rozwijać. Obecność na starcie najlepszych zawodników tylko to potwierdza. Cieszymy się, że ranga tego wydarzenia regularnie rośnie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– O tym, że gdyńska trasa potrafi zaskoczyć stromymi podjazdami i górskim charakterem, uczestnicy przekonali się nie raz – komentuje Dariusz Batek, dyrektor imprezy. – Tegoroczne zmiany mają na celu jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału, jaki posiada wybrana przez nas trasa prowadząca leśnymi drogami Nadleśnictwa Gdańsk oraz rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Uzupełniliśmy trasę o 10 nowych kilometrów, dzięki czemu jedna pętla wydłużyła się do 55 km – dodaje.

Największą ewolucję przeszedł fragment rywalizacji między Chwarznem-Wiczlinem a Leśnym Ogrodem Botanicznym Marszewo, gdzie dodana została pętla, na której uczestnicy będą mogli nieco się pościgać, zaliczając naprzemiennie zjazdy i podjazdy. Korekta obejmuje także rejon powrotu w okolice Stadionu Miejskiego, gdzie czekać będzie nowy, średniej trudności podjazd. Niezmienny pozostaje interwałowy charakter końcowej części pętli, inaczej zaś poprowadzony zostanie początkowy fragment wjazdu do lasu na drugą pętlę. Tym razem uczestnicy nieco oddalą się od linii torów kolejowych i zyskają kolejny podjazd.

Tegoroczna, 16. edycja zawodów planowana jest na 19 września 2021 roku. Dzień wcześniej odbędzie się organizowane przez miasto Gdynia wydarzenie dedykowane młodszym uczestnikom kolarstwa.

Sprawdź trasę na traseo.pl

(Mariusz Sieraczkiewicz za: mtbgdyniamaraton.pl/foto )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%