Zamknij
REKLAMA

7R CST MTB Gdynia Maraton już w niedzielę, a w sobotę MTB Gdynia Kids 2021

20:41, 13.09.2021 | hs za: GCS/mtbgdyniamaraton.pl
Skomentuj
REKLAMA

7R CST MTB Gdynia Maraton odbędzie się 19 września 2021 roku, ale już dziś możecie zapisać się na nadmorską imprezę.

W ostatnich latach impreza miała status mistrzostw Polski w maratonie MTB, teraz przyszedł czas na wyścig UCI. Jak już na pewno wiecie 7R CST MTB Gdynia Maraton 2021 został wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, więc na starcie spodziewamy się mocnej międzynarodowej obsady.

Dodatkowo wyścig elity będzie również finałem rywalizacji w Pucharze Polski XCM, co jeszcze bardziej podnosi rangę gdyńskiego maratonu.

To oczywiście nie wszystko, bowiem przygotowaliśmy dla Was więcej dystansów i atrakcji. Amatorzy będą mogli zmierzyć się na dwóch długich dystansach, a jeśli kilometrów nadal będzie za dużo, można wybrać dystans Fun/Gravel i rywalizować na dystansie 28 km.

Dystanse:

1. Wyścig UCI i Puchar Polski XCM 110 km (2 pętle) lub 55 km (1 pętla) w zależności od kategorii.

2. Wyścigi amatorskie:

- Giga 110 km (2 pętle),

- Mega 55 km (1 pętla),

- Gdynia Fun i Gravel 28 km.

Poniżej kilka linków, które poprowadzą Was tam, gdzie trzeba.

- REJESTRACJA NA ZAWODY

- TRASA

- REGULAMINY:

Na stronie zapisów znajdziecie wszystkie informacje na temat opłat startowych (w zależności od wybranego wyścigu i dystansu), a z regulaminów dowiecie się, jakie przygotowaliśmy klasyfikacje i jakie nagrody czekają na zwycięzców (oczywiście tutaj również dowiecie się wszystkiego o przewidzianych opłatach).

Do 30 sierpniatTrwały zapisy do MTB Gdynia Kids 2021, czyli wyścigu towarzyszącego jednej z najważniejszych i największych imprez kolarskich imprez tego roku – XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2021, który został włączony w cykl imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W sobotę, 18 września, na starcie zameldują się najmłodsi kolarze. Swoje siły sprawdzić będą mogli na specjalnie dla nich przygotowanych trasach, odpowiednich dla ich kategorii wiekowych i poziomu zaawansowania.

– Zależy nam, by w każdej gdyńskiej imprezie sportowej, gdy tylko jest to możliwe, mogli startować najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Jednym z najważniejszych zadań jest zarażanie dzieci i młodzieży sportową pasją. Jestem przekonany, że start w MTB Gdynia Kids 2021 będzie dla nich, a także dla rodziców, wspaniałą przygodą – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Dla najmłodszych dzieci do lat sześciu Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało dystans MINI o długości około 1,5 km, którego trasa wiodła będzie utwardzonymi drogami na terenie Gdyńskiego Forum Sportu. Kolejna trasa, przeznaczona dla dzieci w wielu 7-11 lat – MEDIUM – przeprowadzona będzie na pętli liczącej 3 km. Ostatnia kategoria MAXI, której trasa częściowo będzie wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, przeznaczona będzie dla kolarzy mieszczących się w przedziale wiekowym 12-16 lat. Jej dystans wyniesie 5 km.

– Na wszystkich kolarzy, którzy ukończyli swoje wyścigi, organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a dla najlepszych w kategoriach MEDIUM i MAXI nagrody rzeczowe dla pierwszych trójek wśród dziewczyn i chłopców – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

To będzie bardzo kolarski, rodzinny i sportowy weekend w Gdyni. Zapiszcie go konieczne w swoich kalendarzach.

(hs za: GCS/mtbgdyniamaraton.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%