Zamknij
REKLAMA

Nowe boisko przy SP nr 39

11:55, 23.09.2021 | hs za: UM Gdyni/ fot. P. Dobrowolska-Skarzyńska
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 39 na Obłużu mogą już korzystać z nowo odebranego boiska do piłki nożnej. Boisko zostało gruntownie przebudowane i na miejscu starego trawiastego klepiska powstał nowoczesny plac do gry o nawierzchni z trawy syntetycznej.

– Naszą misją, którą realizujemy od lat, jest budowa nowoczesnych obiektów sportowych we wszystkich gdyńskich dzielnicach. Systematycznie powstają nowoczesne obiekty, na których uczniowie gdyńskich szkół oraz mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas. Cieszę się, że właśnie na Obłużu, w miejscu mocno wysłużonego boiska do piłki nożnej, powstał nowy obiekt. Zachęcam do jego częstego odwiedzania – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Boisko zostało gruntownie przebudowane i na miejscu starego trawiastego klepiska powstał nowoczesny plac do gry o nawierzchni z trawy syntetycznej, pozyskanej z Narodowego Stadionu Rugby.

– To kolejna tego typu inwestycja, która niesie za sobą modernizację istniejących obiektów sportowych. Cieszymy się, że uczniowie SP 39, podobnie jak ich koledzy z innych gdyńskich szkół, m.in. z XIV LO, SP 10, SP 8, SP 51, SP 17 czy SP 28, będą mogli trenować na nawierzchniach, na których wcześniej sportowe umiejętności kształtowali piłkarze gdyńskiego Bałtyku czy rugbiści Arki – dodaje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W gruncie umieszczono przepusty kablowe na potrzeby przyszłego oświetlenia. Na obiekcie zamontowano również małą architekturę, nasadzono irgę poziomą, a także wykonano nowe piłkochwyty. Odnowiony został także murek oporowy wraz z montażem siedzisk. Boisko zajmuje łączną powierzchnię 875 m².

– Ze względu na biegnący pod powierzchnią ciepłociąg musieliśmy zmniejszyć nieznacznie powierzchnię boiska z 910 na 875 m2 – wspomina zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Tomasz Cząstka i dodaje – ze względu na nietypowe wymiary boiska zmianie uległa część linii boiska nie ma to natomiast wpływu na grywalność. Już dziś widzimy, że boisko w tym miejscu cieszyć się będzie dużą popularnością.

Wykonawcą był Konkel Ireneusz Firma Handlowo-Usługowa Auto-Sport z siedzibą w Cieszynie. Łączny koszt (brutto) robót budowlanych wyniósł 289 050,00 zł.

(hs za: UM Gdyni/ fot. P. Dobrowolska-Skarzyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%