Zamknij
REKLAMA

Pomorski terytorials na najwyższym stopniu podium w "Ćwierćmaratonie Komandosa"

00:08, 12.10.2021 | hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 2 października w Słupsku odbył się 7 Ćwierćmaraton Komandosa organizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum”. Wystartowało 125 zawodników z różnych formacji mundurowych z całej Polski.

Ze zgłoszonych 148 zawodników z całej Polski w biegu wzięło udział 125. Uczestnicy zmagali się na dystansie 10,55 kilometra. Tylko jeden z nich nie ukończył biegu.

Najlepsza wśród kobiet z wynikiem 01:10:25 okazała się st. szer. Natalia Kowalska służąca w 73 batalionie lekkiej piechoty w Słupsku, który jest częścią 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyniku, nie ma przecież większej nagrody dla biegacza niż zaszczytne pierwsze miejsce. Nie mniejszą satysfakcję przyniósł mi jednak sam udział w biegu, wśród tak zdeterminowanych ludzi, którzy swoją postawą i zaangażowaniem napędzają do działania. Podczas zawodów wielokrotnie przewijały się chwilę słabości, jednak atmosfera panującą na trasie motywowała do walki ze swoimi słabościami. Bez tak wspaniałych ludzi tworzących „Ćwierćmaraton Komandosa” prawdopodobnie wynik ten byłby niemożliwy do osiągnięcia. Chcę pogratulować nie tylko osobom zajmującym miejsca na podium, ale także wszystkim uczestnikom, którzy mieli odwagę wystartować i ukończyć ten wymagający bieg. Tak swój udział w tegorocznych zmaganiach w „Ćwiartce Komandosa” podsumowała Natalia Kowalska.

Gratulujemy żołnierzowi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonałego rezultatu w sportowych zmaganiach i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

7 Ćwierćmaraton Komandosa” - bieg kategorii mundurowej – 10,55 km

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku

Zawodnicy startują pod warunkiem spełnienia szczególnych warunków:

  • pełne umundurowanie polowe na starcie i w trakcie biegu (bluza munduru z długim rękawem rozpinana na całej długości, beret lub czapka polowa, buty krój wojskowy - min. wys. cholewki 8 cali),
  • plecak (min. wymiary 45x30cm) w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o wadze 10 kg na całej trasie biegu.

 

(hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%