Zamknij
REKLAMA

Gevorg Sahakyan został powitany jak trzeba

21:20, 22.10.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK
Skomentuj
REKLAMA

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbyła się oficjalna uroczystość przywitania Gevorga Sahakyan - reprezentanta Polski, który na niedawnych Mistrzostwach Świata w Oslo zdobył brązowy medal w kategorii 72 kg w zapasach w stylu klasycznym.

- Od 46 lat na sali SP 1 zawsze w tym czasie odbywa się trening zapaśniczy - opowiada Andrzej Pryczkowski, od wielu lat związany z sekcją zapasów GKS Cartusia. - Tym razem inny nastrój, sporo gości - przybyli z gratulacjami i życzeniami. Bohaterem tego spotkania był Gevorg Sahakyan - jeden z najbardziej utytułowanych polskich zapaśników ostatniego dziesięciolecia. Dwukrotny brązowy medal mistrzostw świata Budapeszt 2018 i Oslo 2021, wicemistrz Europy z Bukaresztu 2019, złoty medal Wojskowych Mistrzostw Świata z roku 2014, trzykrotny medalista memoriału im. W. Pytlasińskiego oraz pięciokrotny mistrz Polski Seniorów.To naprawdę imponująca metryczka.

Tym razem oprócz zawodników i trenerów pojawiła się liczna reprezentacja samorządowców i działaczy sportowych. Przybył także Michał Kowalski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma w Cetniewie, który skierował do mistrza wiele ciepłych słów.

- Brązowy medal Gevorga na mistrzostwach świata to kolejny duży sukces kartuskiej sekcji zapasów. To już 8 medal zdobyty przez zawodników tego klubu na mistrzostwach świata czy europy. Tego sukcesu nie byłoby bez ciężkiej pracy zarówno trenerów GKS Cartusia Kartuzy, którzy od wielu lat kształcą młodych adeptów oraz trudu samego zawodnika, który trenuje już 26 lat. To na co szczególnie zwróciłem uwagę to skromność zawodnika i jego wiara w końcowych sukces. Głęboko wierzę, że bogatą karierę Gevorga zwieńczy upragniony medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu - podkreśla Tyberiusz Kriger, radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

Goście, goście, goście!

Licznie zgromadzonej młodzieży zapaśniczej, dla której Gevorg jest wzorem towarzyszyli trenerzy: Bartłomiej Pryczkowski, Marcin Dobka i Łukasz Konkel.

Wraz z nimi zapaśnika witał Kazimierz Klas – prezes klubu GKS Cartusia Kartuzy.

Przybyli również Zbigniew Grzegorowski - Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapasów oraz Jan Trofimowicz, który reprezentował Pomorskie Zrzeszenie LZS.

Wybitnego sportowca powitali również: Mieczysław Grzegorz Gołuński - Burmistrz Gminy Kartuzy, Mariusz Treder - przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach wraz z radnymi Andrzejem Borzestowskim, Andrzejem Dawidowskim, Ryszardem Duszyńskim i Tyberiuszem Krygierem, Dariusz Las - Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Dziękuję bardzo za wszystko wszystkim i Bogu

- Gratulacje za osiągnięte wyniki przeplatały się z życzeniami sukcesu w kolejnych mistrzostwach oraz udanego startu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nasz mistrz jest człowiekiem bardzo skromnym, jego odpowiedzią na składane wielokrotnie życzenia było proste: "Dziękuję bardzo za wszystko wszystkim i Bogu" - podsumowuje A. Pryczkowski.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto TK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

extraextra

2 0

Super sprawa Kartuzy to sportowy fenomen . 07:05, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%