Zamknij
REKLAMA

Odważni trenowali z rugbystami Arki

17:27, 21.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Listopad w Gdyni upływa pod znakiem kampanii „Odważni Wygrywają”. Co roku akcja organizowana przez fundację „Gdyński Most Nadziei” promuje profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne, zwłaszcza w kontekście raka jądra. Jak zawsze w ramach kampanii przygotowano wiele atrakcji. W tym roku jedną z nich były ćwiczenia z rugbystami Arki Gdynia.

Na całym świecie listopad kultywowany jest jako Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem. Obchodzimy go również w Polsce, m.in. za sprawą kampanii „Odważni Wygrywają”. W tym roku inicjatywa organizowana przez fundację „Gdyński Most Nadziei” odbywa się po raz 12! 

– Poprzez kampanię społeczną „Odważni Wygrywają” od 12 lat kształtujemy postawy prozdrowotne mieszkańców, budując świadomość na temat profilaktyki raka jądra. Głównym celem akcji jest edukacja i nauka samobadania. Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem, dlatego to właśnie w tym okresie następuje kulminacja całorocznych działań w ramach kampanii. Przez cały miesiąc realizujemy wraz z partnerami szereg działań w przestrzeni miejskiej, by w ciekawej i inspirującej formie mówić o profilaktyce i przełamywać tabu męskiego zdrowia. Wszystkie aktywności w ramach kampanii kierujemy zarówno do mężczyzn, jak i kobiet, podkreślając ich znaczącą rolę w profilaktyce raka jądra – mówi Małgorzata Marmajewska, psychoonkolog i koordynator kampanii „Odważni Wygrywają”.

Regularne samobadanie pozwala na wykrycie raka jądra we wczesnym stadium. Na tym etapie jest on wyleczalny niemal w 100 procentach. Dlatego profilaktyka jest tak kluczowa.

Co roku w ramach kampanii organizowane są rozmaite wydarzenia, podczas których mieszkańcy Gdyni i Trójmiasta mogą w ciekawy sposób spędzić czas, a przede wszystkim zdobyć cenną wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej i zachowań prozdrowotnych. 

Jednym z wydarzeń, które zaplanowano w ramach 12. edycji kampanii „Odważni Wygrywają” były ćwiczenia z rugbystami Arki Gdynia. Zajęcia odbyły się we wtorkowy wieczór, 16 listopada na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Trening z czterokrotnymi mistrzami Polski poprowadził główny trener drużyny oraz zawodnicy. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania rugby jako sportu, a także do zdobycia cennej wiedzy z zakresu profilaktyki raka jądra.

To nie koniec listopadowych aktywności przewidzianych w ramach kampanii. Przed nami ,m.in. „Odważny trening” z komandosami z elitarnej jednostki Formoza. Odbędzie się on w sobotę, 27 listopada na plaży w Babich Dołach. W tym roku w inicjatywę po raz kolejny zaangażowały się także restauracje. W wybranych trójmiejskich lokalach można spróbować „odważnych” dań i napojów. 10 procent dochodów z ich sprzedaży zostanie przekazane na kontynuację prowadzonych przez fundację działań edukacyjnych dla młodzieży.

Listopadowa kampania jest zwieńczeniem całorocznych, długofalowych działań fundacji, jakimi są m.in. prelekcje w szkołach, spotkania w firmach i przedsiębiorstwach, akcje informacyjne w różnych grupach środowiskowych.

Na stronie internetowej www.odwazni.com można znaleźć m.in. bazę lekarzy i specjalistów, a także fachowe informacje oraz wskazówki dotyczące samobadania.

Akcję organizuje fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Projekt jest finansowany z budżetu miasta, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął honorowy patronat nad inicjatywą.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%