Zamknij

Remis z Jarotą, porażka z Sokołem... i przerwa

12:09, 24.11.2021 | hs za: SKS Bałtyk Gdyni/FB
Skomentuj

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 17. kolejki III ligi grupy II pomiędzy Jarotą Jarocin a Bałtykiem Gdynia. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie 100% szansy na zdobycie trzech punktów i remis trzeba uznać w kategoriach sprawiedliwego rozstrzygnięcia.

W ostatnim meczu rundy jesiennej kleczewianie podejmowali Bałtyk Gdynia. Sokół Kleczew zanotował siódme zwycięstwo z rzędu, pokonując na zakończenie rundy zasadniczej Bałtyk Gdynia 2:1.

Przez moment w pierwszej połowie wydawało się, że gdynianie to kleczewskie święto popsują. W 23. minucie wyszli na prowadzenie – dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszym słupku zamknął Fabian Lengiewicz i było 0:1. Sokół zareagował w najlepszy możliwy sposób. Już minutę później strzał na bramkę Bałtyku oddał Wiktor Patrzykąt, piłkę zdołał odbić bramkarz, ale dobitka Mikołaja Zawistowskiego trafiła już do siatki.

Z Sokołem Kleczew rywalizowaliśmy przez sześć ostatnich lat, od reformy ligi. Sokół plasował się na koniec najczęściej na siódmej pozycji w tabeli. I taki to był przeciwnik. Niby bez zakusów na awans, ale potrafił wygrać z każdym. Zwłaszcza u siebie. Bilans spotkań na pierwszy rzut oka jest remisowy. Niestety brutalna prawda jest taka, że w Kleczewie nie zdobyliśmy nigdy choćby punktu.

Ten sezon Sokół rozpoczął od porażki z nami. Gol w 90 minucie Skrzecza wlał dużo optymizmu w nasze serca. Lecz jakże inaczej się wszystko potem potoczyło. Bałtyk z mozołem odrywa się od dna tabeli, Sokół natomiast jest czwarty. Na początku października dość niespodziewanie pracę w Kleczewie stracił trener Mariusz Bekas (po porażce u siebie 1-2 z Pogonią Nowe Skalmierzyce), zastąpił go Marcin Woźniak (był już trenerem Sokoła w sezonie 16/17). I jak to często bywa nowa, stara miotła zamiata aż huczy. Sześć spotkań - sześć zwycięstw. Bramki 13-0 .

Woźniak vs Reiwer. Sokół vs Mewa.

Czyjaś seria się dzisiaj skończy. Stąd nasze obawy przed tym spotkaniem. Ale przerwaliśmy już taką serię Unii, wygraliśmy w Gdyni, mamy (?) Marczaka i Skrzecza, którzy wiedzą jak się to robi... więc graj Bałtyku jak... za trenera Reiwera!

2016/2017 – III liga

27.08.2016. Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 2:1 (Zyska 35′)

02.04.2017. Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 2:1 (Kuzimski 26′ Ruszkul 88’k.)

2017/2018 – III liga

04.11.2017. Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 1:0

31.05.2018. Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 2:2 (Kuzimski 9’k. Juliusz Letniowski 85′)

2018/2019 – III liga

10.11.2018. Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 2:0

1.06.2019. Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 4:0 (Garczewski 20′ Marczak 21′ 23′ Jakub Letniowski 63’k.)