Zamknij
REKLAMA

Pospacerować przy zbiorniku retencyjnym na Witominie

17:32, 10.01.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńskie Centrum Sportu rozpoczęło działania zmierzające do nadania nowego oblicza terenu zlokalizowanego przy ul. Wielkokackiej i 2 Morskiego Pułku Strzelców. Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu.

–  Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu na Witominie ogłoszony został 28 grudnia – informuje wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel. Otwarcie ofert powinno nastąpić w pierwszej połowie stycznia.

Ta część dzielnicy systematycznie zmienia się na oczach mieszkańców.

– Po stworzeniu zbiornika retencyjnego i remoncie ulicy Hodowlanej oraz zagospodarowaniu terenu i pracach budowlanych przy kanalizacji deszczowej biegnącej pod ul. Hodowlaną i ul. Wielkokacką przyszedł czas na powstanie nowego miejsca z funkcjami umożliwiającymi na spędzeniu tu czasu aktywnie – komentuje Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni wywodzący się z zachodniej części miasta. – Nieopodal zlokalizowana będzie również pętla autobusowa obsługiwana przez elektrobusy – dodaje.

Miejsce w okolicy powstałego w 2020 roku zbiornika retencyjnego zmieni się nie do poznania.

– Kolejne zmiany zachodzące na Witominie są bezpośrednio związane z realizacją oczekiwań mieszkańców wyrażonych poprzez zwycięskie projekty w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Joanna Ołownia, przewodnicząca Rady Dzielnicy Witomino. – Cieszymy się z ich aktywnej postawy i obywatelskiej inicjatywy – dodaje.

Chodzi o zwycięskie projekty z 2020 i 2021 roku.

Zakładają one, po wyrównaniu i oczyszczeniu terenu, stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy dotyczy budowy nowoczesnego boiska piłkarskiego z syntetyczną trawą. Drugi zaś stworzenia parku zabawy i rekreacji m.in. z trampolinami, tyrolką oraz urządzeniami do sportów ekstremalnych skierowanymi do osób w każdym wieku.  

Jego autorem jest  Ewa Wiśniewska.

Zdecydowano się na połączenie pomysłów oraz ich rozbudowę o elementy wskazane przez Radę Dzielnicy, która dofinansowuje całość prac ze środków własnych w kwocie miliona złotych.

Całość inwestycji wzbogacona zostanie o elementy małej architektury umożliwiające zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu – ławki, stoliki czy śmietniki.

(hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%