Zamknij
REKLAMA

Arkowcy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

09:18, 17.01.2022 | hs za: Arka Gdynia/foto Stanisław Wrzosek
Skomentuj
REKLAMA

12 stycznia trenerzy i zawodnicy Arki Gdynia powrócili po urlopach do Klubu i rozpoczęły się wspólne przygotowania do rundy wiosennej. 

Wcześniej jak już informowaliśmy, od 27 grudnia trwały treningi indywidualne.

W pierwszym okresie przygotowań zespół trenować będzie na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.

Dzisiaj drużyna trenowała na boisku rugby. Wcześniej po przywitaniu w szatni zawodnicy zostali zważeni, dokonano także pomiaru temperatury.

Jak przekazał nam trener Tomasz Wolak zawodnicy od razu przystąpili do pracy na wysokich obrotach:

Przed nimi ciężkich 10 dni.

Później będzie nieco łatwiej. Także zmniejszymy wówczas nieco objętość jednostek treningowych. Wysoka intensywność będzie jednak zachowana. Pracować będziemy wówczas już nad innymi parametrami. Wszystko będzie działo się szybciej. Chłopcy wiedzą jednak, że im mocniej się teraz popracuje, wtedy podczas meczów będzie łatwiej i tego się trzymamy.

Wśród zawodników obecnych na boisku pojawili się włączeni do kadry treningowej I zespołu nasi kolejni utalentowani młodzi juniorzy (na zdjęciu tyt: młodzież stoją od lewej): Jakub Staniszewski, Wojciech Zieliński, Marcel Szymański, Marcel Predenkiewicz i Kasjan Lipkowski.

Łącznie dzisiaj na zajęciach było 27 zawodników. Z aktualnej kadry zabrakło Christiana Alemana, Harisa Memica oraz Fabiana Hiszpańskiego, którzy z różnych i usprawiedliwionych przyczyn dołączą wkrótce.

Jutro zespół czekają dwie jednostki treningowe. Rano najpierw wszyscy zameldują się na badaniach krwi, a następnie zawodnicy przejdą do siłowni i potem zajęcia kontynuowane będą ponownie na boisku. Drugi trening zaplanowany jest po południu.

Na piątek zaplanowano jedną jednostkę, a już w sobotę Arka rozegrała pierwszy sparing podczas przygotowań. Jej rywalem na boisku w Bydgoszczy była Warta Poznań. 

Mecz zakończył się wygraną Warty 1:0. Już dziś zapraszamy na transmisję z kolejnego meczu sparingowego, który odbędzie się 22 stycznia o g.11.00. Na stadionie rugby w Gdyni rywalizować będziemy z Olimpią Elbląg. 

Warta Poznań - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: Zrelak 27’

Warta Poznań:  Grobelny - Kupczak (66' Rodriguez / 85' Czyżycki), Szymonowicz (46' Kultys), Ivanov (46' Żerkowski) - Zdybowicz (16'  Sangowski), Maenpaa (46' Falbierski), Czyżycki (72' Soiński), Rodriguez (58' Sarbinowski), Szmyt (71' Kupczak), Kiełb (39' Luberecki) - Zrelak (29' Rakowski).

Arka Gdynia (1.połowa) : Kajzer – Tomal, Dobrotka, Marcjanik, Valcarce – Stępień, Milewski, Staniszewski, Da Silva, Siemaszko – Czubak.

Arka Gdynia (2.połowa) : Krzepisz – Sasin, Lipkowski, Memić, Zmorzyński – Predenkiewicz, Deja, Bednarski, Żebrowski - Skóra, Kobacki.

żółte kartki: Deja – Szymonowicz

sędzia: Damian Dorn (Bydgoszcz)

(hs za: Arka Gdynia/foto Stanisław Wrzosek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%