Zamknij
REKLAMA

Głośno o młodym bokserze z "Dziewiątki"

12:25, 19.01.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Nowosad
Skomentuj
REKLAMA

Kacper Gawłowski uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zdobył brązowy medal w boksie olimpijskim w kategorii do 80 kilogramów w trakcie rozgrywek Pucharu Polski Juniorów. To kolejny sukces sportowy ucznia tej szkoły w ostatnim czasie.

Brąz w Ciechocinku

Kacper jest uczniem klasy 3c2, boks trenuje w klubie Sako Gdynia, który słynie z profesjonalnych treningów dla młodych zawodników w każdym wieku. Dla młodzieży profesjonalnie uprawiającej sport są one darmowe. Mistrzostwa w ramach pucharu Polski odbyły się pod koniec grudnia ubiegłego roku w Ciechocinku.

- Ubiegły rok był wypełniony wieloma sukcesami sportowymi zarówno uczniów, jak i nauczycieli gdyńskich szkół. Zdobywali medale, mimo że wiele zawodów było odwołanych z powodu pandemii, a treningi często były ograniczone – mówi mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Gdyński samorząd wspiera sportowe pasje dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku modernizowaliśmy boiska, aby były dostępne dla wszystkich chętnych, otwieraliśmy klasy sportowe w kolejnych szkołach, wdrożyliśmy programy, których celem jest propagowanie sportu. Ten rok również upłynie nam pod hasłem wspierania szkolnych sportowców. Serdecznie gratuluję młodemu bokserowi i życzę kolejnych medali i trofeów na koncie.

Liceum sukcesów

O IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni w ostatnim czasie jest głośno z dwóch powodów: uczniowie tej szkoły odnoszą sukcesy w sporcie oraz w filmie. To ważna informacja dla absolwentów podstawówek, którzy stoją przed wyborem szkoły: marzą wam się medale za sportowe osiągnięcia, kochacie film? Rozważcie "Dziewiątkę". To szkoła z dobrym klimatem dla pasjonatów.

- Nasi uczniowie chętnie rozwijają swoje pasje – przyznaje Katarzyna Szeleźniak- Białkowska, nauczyciel wychowania fizycznego w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni - Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Boks jest bardzo popularnym sportem w Trójmieście. Stąd pochodzi Aleksander Antkiewicz, pierwszy polski powojenny medalista olimpijski, a także tacy pięściarze jak: Zygmunt Chychła, Dariusz Michalczewski czy Iwona Guzowska.

Więcej o klubie Sako Gdynia: https://www.facebook.com/Klub-sportowy-SAKO-162234140586318

Zapraszamy również do obejrzenie walki Kacpra z walki półfinałowej Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się we wrześniu: http://www.bokser.org/content/2021/09/03/211512/index_mobile.jsp

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Nowosad )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%