Zamknij
REKLAMA

Gim Show 2022 #wGdyni ściągnął młodych z całej Polski [ZDJĘCIA]

16:38, 08.06.2022 | hs za: UM Gdyni/foto MDK
Skomentuj
REKLAMA

W weekend młodzi tancerze i adepci gimnastyki spotkali się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni podczas XVI edycji festiwalu Gim Show. W zmaganiach wzięło udział ponad 300 osób.

Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych Gim Show, odbywa się w Gdyni od 16 lat. Patronat nad imprezą sprawuje Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni. W ubiegłym roku ze względu na pandemię festiwal odbywał się online. W tym roku mogliśmy podziwiać talenty uczestników na żywo. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Gim Show cieszy się olbrzymią popularnością i jest największym w Polsce wydarzeniem tego typu. 

- Gdynia daje możliwości rozwinięcia żagli w najróżniejszych dziedzinach. Nasze szkoły zapewniają niezmiennie wysoki poziom nauczania, a nasze placówki kulturalne dbają o zdrową rywalizację i świetną zabawę. Młodzieżowy Dom Kultury wspiera młodych gdynian w realizacji swoich pasji od dziesiątek lat. Nawet mimo pandemii zespół placówki nie zwolnił tempa. Gratuluję kolejnego tak udanego wydarzenia. A uczestnikom i zwycięzcom gratuluję sukcesów i oczywiście zapraszam za rok – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

Wiceprezydent Marek Łucyk otworzył wydarzenie - pięknie i ciepło przywitał tancerzy, trenerów, rodziców oraz całą widownię. W Gim Show 2022 wzięło udział ponad 300 osób w wieku do 25 lat. Występujący mierzyli się w dwóch głównych kategoriach gimnastycznej i tanecznej, podzielonych na grupy wiekowe: do 9 lat, 10-13 lat i 14-25 lat. Do tego prezentacje umiejętności mogły odbywać się solo, w duetach, formacjach mini czy zwykłych formacjach. Głównym koordynatorem wydarzenia ze strony MDKu jest Kamila Hamerska, kierownik Działu sportu i rekreacji. 

- Miałem przyjemność oglądać te zmagania i jestem pod wielkim wrażeniem talentu dzieci i młodzieży oraz organizacji tego wydarzenia. Kieruję podziękowania w stronę MDKu, a przede wszystkim pani dyrektor Elżbiety Cupiał i pracowników placówki, którzy tak wspaniale przygotowują od lat ten festiwal i dbają o atmosferę wydarzenia. Gratuluję też wszystkim uczestnikom Gim Show 2022. Cieszę się, że możemy gościć w Gdyni tak utalentowanych młodych ludzi – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zwycięstwo dla Piotrkowa Trybunalskiego

Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymał znakomity zespół „Fabryka Cudów” – Piotrkowska Fundacja Talentów z Piotrkowa Trybunalskiego, którego trenerem jest Ewa Wiśniewska. Ta 30 osobowa grupa profesjonalnie przygotowała swój występ, dbając o każdy detal od dekoracji, przez taniec, po stroje. Łącznie wyróżniono bądź nagrodzono ponad 50 uczestników – solo, duety i formacje. Uczestników oceniało jury w składzie: Joanna Mitrosz, Natalia Szymkiewicz, Dr Andrzej Morawiec. 

- Przyznam, że jeszcze emocje nie opadły po tym wydarzeniu. Mieliśmy szansę podziwiać mnóstwo uzdolnionych młodych osób z całej Polski. Kieruję wielkie podziękowania dla nich i ich trenerów, bo każdy przygotował niezwykły show. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję moim współpracownikom za zaangażowanie w organizację – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Na festiwalu spontanicznie nagrodzono również najmłodszą uczestniczkę. 5-letnia Róża Łobacz ze Szkoły Tańca i Gimnastyk „Diament” z Radzynia skradła serca nie tylko jury ale i uczestników oraz publiczności festiwalu. Z Gdyni wyjechała więc na hulajnodze z pluszową pandą pod pachą. 

Poniżej podajemy pełne wyniki

https://mlodagdynia.pl/upload/PDF/GIM_SHOW_2022_MDK_Gdynia.pdf

GALERIA poniżej>>>

(hs za: UM Gdyni/foto MDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%