Zamknij

Agnieszka Kaszuba wraca z Suwałk ze złotem!

21:11, 10.06.2022 | hs za: KLGdynia
Skomentuj

Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia zwyciężyła w konkursie skoku o tyczce kobiet 98. PZLA Mistrzostw Polski Suwałki 2022.

24-letnia tyczkarka zakończyła piątkowe (10.06) zmagania z wynikiem 4.10m.

- Zawodniczka naszego klubu Agnieszka Kaszuba zdobywa pierwszy w karierze złoty medal podczas 98. PZLA Mistrzostwa Polski Suwałki 2022 w kategorii seniorów! - cieszy się trener Tomasz Kaszuba, który towarzyszył tyczkarce na mistrzostwach.

Tytuł Mistrzyni Polski okrasiła wynikiem 4.10m i była bardzo bliska pokonania poprzeczki na wysokości 4.21m co byłoby najlepszym wynikiem Agnieszki w tym sezonie, a jednocześnie najlepszym wynikiem w Polsce.

Na drugim stopniu podium zameldowała się Maja Chamot z KS SPrint Bielsko-Biała, a trzecie miejsce zajęła Emilia Kusy z SKLA Sopot. Obie zawodniczki uzyskały 4.00m.

12 miejsce w konkursie zajęła najmłodsza w stawce Julia Torlińska wyrównując swój rekord życiowy 3.60m.

4.20

Podczas Monika Pyrek Tour organizowanego w Bydgoszczy przez Fundacja Moniki Pyrek 3 czerwca br. gdyńska zawodniczka poprawiła swój rekord życiowy na otwartym stadionie.

"To dobry prognostyk przed piątkowymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w Suwałkach, a tam liczę na jeszcze wyższe skoki!" - pisała wtedy Kaszuba naswoim FB.

(hs za: KLGdynia)