Zamknij
REKLAMA

Sławomir Wrzeszcz po raz drugi zwycięża w Czarnem [ZDJĘCIA]

11.30, 09.08.2022 hs za: CSTZ
Skomentuj
REKLAMA

Zawody Polskiej Ligi Tenisa zagościły w Czarnem po raz drugi. Dnia 06.08.2022 gościliśmy przedstawicieli pierwszej ligi. Na starcie zjawił się komplet zawodników, a bohaterowie tego turnieju zostali rozlosowani do czterech trzyosobowych grup.

W grupie „A” mimo ambitnej postawy, Dariusz Murek ze Złotowa musiał uznać wyższość Piotra Talagi ze Szczecinka i lidera rankingu krajowego PLT, Adama Jaworskiego z Wrocławia.

W grupie „B” niepodzielnie rządził Sławomir Wrzeszcz ze Złotowa, który swoim przeciwnikom oddał zaledwie dwa gemy. W dramatycznym meczu o drugie miejsce i wyjście z grupy więcej zimnej krwi zachował Zenon Drygalski z Torunia, pokonując Adriana Zakrzewskiego ze Szczecinka po supertiebraeku.

W grupie „C” było bardzo dużo emocji i niekoniecznie tych sportowych. Ja jednak skupię się na tych czysto merytorycznych. W pierwszym spotkaniu Szymon Bajgot z Chojnic musiał się bardzo mocno napracować by pokonać miejscowego zawodnika Marka Kozła. Potrzebował do tego, jednak gry na najdłuższym dystansie. Następnie Marek musiał uznać wyższość Jakuba Murka ze Złotowa. W meczu o pierwsze miejsce w grupie było wszystko, emocje, dramaturgia i świetny tenis a także…. Napiszę tylko że Jakub wygrał to spotkanie po dwóch tiebraekach i awansował do1/4 z pierwszego miejsca.

W Grupie „D” Radosław Kołakowski z miejscowości Okole, zmiażdżył swoich rywali, Tomasza Siegerta ze Szczecinka i Roberta Kotysa z Czarnego nie oddając im nawet jednego gema. O tym kto awansuje do dalszych gier zadecydował bezpośredni pojedynek między Tomaszem a Robertem. Po bardzo emocjonującym meczu „na szczycie” wygrał miejscowy zawodnik, a do zwycięstwa potrzebował Supertiebraeka.

W 1/4 los zetknął ze sobą następujące pary:

  • Adam Jaworski – Zenon Drygalski
  • Sławomir Wrzeszcz – Piotr Talaga
  • Jakub Murek – Robert Kotys
  • Radosław Kołakowski – Szymon Bajgot

W trzech pierwszych spotkaniach dość pewnie swoje mecze wygrywali faworyci i zapewnili sobie awans do półfinałów, a byli nimi Adam Jaworski, Sławomir Wrzeszcz i Jakub Murek. W czwartym ćwierćfinałowym spotkaniu Radosław Kołakowski po bardzo wyrównanym meczu pokonał Szymona Bajgota 2-1.

Półfinał to już najlepsi a pary przedstawiały się następująco:

  • Adam Jaworski – Jakub Murek
  • Sławomir Wrzeszcz – Radosław Kołakowski

Mecze półfinałowe stały na bardzo wysokim poziomie a wyniki , które zanotowano nie oddają tego co działo się na kortach. W meczach tych triumfowali Sławomir Wrzeszcz i Adam Jaworski

W wielkim finale było wszystko to co można sobie zażyczyć oglądając mecz tenisa ziemnego. Kibice co rusz musieli odstawić to co znajdowało się w ich rękach by nagradzać brawami obu zawodników. Lepiej w mecz wszedł wrocławianin, któremu wychodziło wszystko, co przełożyło się na wygranie pierwszej partii 4-1. W drugim secie role się odwróciły i złotowianin w pięknym stylu wygrał tego seta do zera. O zwycięstwie w tych bardzo ciekawych zawodach zdecydowała trzecia odsłona, w której dominował już tylko Sławomir Wrzeszcz, który wygrał całe zawody.

To już drugi triumf złotowianina na czarneńskich kortach. Wielkie gratulacje dla zwycięzcy jak i wszystkich pozostałych zawodników za świetną atmosferę i wysoki poziom sportowy.

Sławomir Wrzeszcz – Adam Jaworski 2-1 (1-4, 4-0, 10-2)

Warto nadmienić że w zawodach pierwszej ligi występowały dwie jedynki. Pierwszą jedynką był Adam Jaworski (ranking krajowy) a drugą Radosław Kołakowski (+45). Jak się okazuje to rzadkość na arenach PLT , a my mamy satysfakcję że ten fakt miał miejsce w Czarnem.

W trakcie turnieju odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, w którym przedstawiliśmy wszystkich zawodników i rozlosowaliśmy nagrody rzeczowe. Szczęśliwcom w losowaniu, gratulujemy

Wielkie podziękowania dla organizatora tego turnieju, prezesa CSTZ Marka Kozła, za jak zawsze organizację na najwyższym poziomie. Miejmy nadzieję że będziemy mogli spotkać się po raz trzeci w naszej miejscowości jeśli nie w tym roku to w następnym, a wcale to takie oczywiste nie jest.

Wszystkie wyniki i tabele możecie zobaczyć tutaj

GALERIA poniżej>>>

(hs za: CSTZ )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%