Zamknij
REKLAMA

Już w sobotę Pomorskie Bieg "Walki o Pamięć" w Krępie Kaszubskiej

20.25, 11.08.2022 Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 odbędzie się już trzeci z pięciu w tym sezonie biegów z cyklu Pomorskiego Biegu „Walki o Pamięć”. Zapraszam tym razem do Krępy Kaszubskiej gdzie upamiętnimy więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof.

Każdy z zawodników po przebiegnięciu 10 km trasy otrzyma na mecie przepiękny medal, zaprojektowany specjalnie na tę okazję.

Na Pomorzu obecnie przebywa wielu turystów i jeśli ktoś z gości chciałby oddać cześć poległym podczas II Wojny Światowej to będzie ku temu taka możliwość. Dwie godziny przed startem na boisku w Krępie Kaszubskiej, specjalnie będzie jeszcze otwarte biuro zapisów. Następnie czekać nas będzie do pokonania malowniczo położona trasa.

- Niewątpliwie dodatkową atrakcją dla biegaczy oraz ich najbliższych będzie organizowana w tym samym czasie „Bitwa regionów” skierowana do Kół Gospodyń Wiejskich. Panie i panowie będą ubiegać się o zwycięstwo w największym konkursie kulinarnym skierowanym do KGW z powiatu lęborskiego i słupskiego - zachęca Mariusz Birosz, prezes Stowarzyszenia "Brygada Inki", organizator biegu.

Czyli po biegu zapraszamy wszystkich do skosztowania przepysznych dań.

- Medale już czekają dla wszystkich zawodników, którzy przebiegną 10 km i w ten sposób upamiętnią jeńców z obozu koncentracyjnego w Stutthofie - dodaje Birosz.

- Celem biegu II POMORSKIEGO BIEGU "WALKI O PAMIĘĆ"️ jest propagowanie wśród mieszkańców Pomorza Środkowego wartości patriotycznych - miłości do Ojczyzny, przywracanie pamięci miejsc martyrologii XX wieku, krzewienie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej w formie biegowej - podkreśla Łukasz Kuriata, lęborski radny zaangażowany w organizację biegu

ZAPISY pod linkiem:

https://elektronicznezapisy.pl/g/II_Pomorski_Bieg_Walki_o_Pamiec.html

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%