Zamknij
REKLAMA

Nauczyciel z pasją z I ALO

08.54, 17.01.2023 hs za: UM Gdyni Aktualizacja: 09.01, 17.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W gdyńskich szkołach wychowania fizycznego uczą znani sportowcy! Rafał Stasiukiewicz z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego może pochwalić się ogromnymi osiągnięciami. Zapałem i zamiłowaniem do sportu „zaraża” swoich uczniów.

Wśród gdyńskiego grona pedagogicznego pracuje wielu nauczycieli z pasją. Tak jest m.in. w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie pracuje Rafał Stasiukiewicz, o którym coraz głośniej w sportowym świecie.

- Nauczyciele, którzy mogą dzielić się z uczniami swoimi pasjami, pokazywać im drogę do sukcesu, to ogromny zasób naszej edukacji – mówi  Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Zajęcia, podczas których młodzi ludzie mają bezpośredni kontakt z praktykami, bądź, tak jak w tym wypadku, sportowcami, są bezcenne. Gratuluję nauczycielowi sukcesów, a licealistom życzę, by skutecznie starali się wykorzystywać szansę, jaką daje im praca z takim doświadczonym pedagogiem.

Osiągnięcia Rafała Stasiukiewicza są imponujące, i co ciekawe, związane z kilkoma dyscyplinami sportu. Nauczyciel stara się zachęcić do uprawiania swoich ulubionych dyscyplin licealistów i często trenuje wspólnie z nimi.

- To wyjątkowy pedagog, który swoim zapałem i zamiłowaniem do sportu „zaraża” swoich uczniów – mówi Lidia Łączyńska, dyrektor I ALO. - Jego sukcesy, na które ciężko pracuje, to fantastyczny przykład dla młodzieży. Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie mogę trenować pod okiem profesjonalisty.

Nauczyciel wychowania fizycznego w ostatnim czasie brał udział w Mistrzostwach WOT i WP, Mistrzostwach WP w Biegach Przełajowych, podczas których zajął 6 miejsce w kat. M36-45 lat na 8 km i 4 miejsce w sztafecie 4x 1000 m.

Z kolei w Otwartych Mistrzostwach WOT w Biathlonie Letnim w Dusznikach Zdroju zajął  1 miejsce kat. Bieg Sprinterski i 3 miejsce kategorii Bieg Pościgowy.

Kolejny sukces to Mistrzostwa WOT w Biegach Przełajowych, podczas których gdyński nauczyciel uplasował się na 2 miejscu w kat. M35-46 na 8 km. Poza bieganiem sportowiec odnosi duże sukcesy w pływaniu, bierze udział w Mistrzostwach WOT w Pływaniu. Kolejne sukcesy to udział  w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Swimrun, Rajgród, podczas których gdynianin zajął 1 miejsce oraz udział w Biegu Terytorialsa 10 km Piła, również  – 1 miejsce.W ostatnim czasie nauczyciel zaczął również biegać w półmaratonach.

Brał udział w Festiwalu Biegów Polski Północnej, X półmaratonie Stolema we Wdzydzach, podczas którego zajął 3 miejsce. Na swoim koncie ma również X Bieg Pamięci Kaszubskiego Pułku Piechoty Skrzeszewo Żukowskie, 5 km – w którym uplasował się na 1 miejscu. Kolejne wysokie wygrane to udział w XL Biegu Mazurka Dąbrowskiego na 5 kilometrów w  Będominie – 1 miejsce w kategorii open, oraz w Jantarowym Przełaju półmaratonie w Jantarze – 2 miejsce w kategorii open.Wśród najnowszych sukcesów wuefisty jest również XXX Sztumski Bieg Solidarności, 10 km w Sztumie, gdzie uplasował się na  1 miejscu, bieg w VII Sierakowicka na 15 kilometrach w Sierakowicach   – 2 miejsce w kategorii open.

A także: 30 Żukowski Przełaj na 5 km w Żukowie – 2 miejsce w kategorii open, inauguracja sezonu Kaszuby Biegają 5 km Żukowo - 1 miejsce kategorii w open, XVII Kaszubski Bieg Lesoków na 10 km Szemud  – 2 miejsce, RUN Gdańsk - 2 miejsce, Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km „Niepodległa Piątka” – 2 miejsce. W tym roku gdyński nauczyciel już planuje kolejne starty.

(hs za: UM Gdyni)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%