Zamknij
REKLAMA

#jestemnaczas: ponad 180 prac konkursowych

00:11, 05.02.2020 | hs za: UM Gdyni/foto mat. facebook.com/jestemnaczas/
REKLAMA
Skomentuj

Dokładnie 185 propozycji pocztówki przypominającej o punktualności dotarło do organizatorów akcji #jestemnaczas. Jury wybrało dziewięć najlepszych, które zostaną nagrodzone i trafią do druku, a później – do placówek kulturalnych w całym mieście.

„Bycie na czas” jest szczególnie ważne w instytucjach kultury, gdy spóźnione wejście na widownię może zepsuć spektakl lub zaburzyć przebieg wydarzenia. Spóźnić można się także z oddaniem książki do biblioteki, a przykładów jest o wiele więcej. Każdy z nich to m.in. wyraz braku szacunku. Wiedzą o tym organizatorzy akcji, która rozpoczęła się na początku grudnia zeszłego roku, wiedzą też zarówno dzieci, jak i dorośli.

Akcja społeczna przyniosła aż 185 prac, które w zeszłym tygodniu trafiły pod ocenę jury. Zaskoczył ich poziom i kreatywność. Wykorzystywano m.in. motyw widowni, zegara, spóźnienia w odniesieniu do codzienności. Wybrano 9 najlepszych propozycji, których autorzy otrzymają nagrody rzeczowe, ponadto zdecydowano o wyróżnieniu blisko 20 prac.

To nie koniec – nagrodzone kartki, opatrzone hashtagiem #jestemnaczas już wkrótce pojawią się w lokalnych placówkach kulturalnych. Wydrukowane prace będzie można spotkać wszędzie tam, gdzie punktualność jest w dobrym tonie - m.in. we wszystkich filiach biblioteki miejskiej, w przystaniach sąsiedzkich, w Teatrze Muzycznym oraz Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza i w Konsulacie Kultury.

Najlepsze kartki pojawią się również na dedykowanej całej akcji wystawie w kawiarni Konsulatu Kultury. Wystawę będzie można oglądać od 14 lutego do 15 marca.

(hs za: UM Gdyni/foto mat. facebook.com/jestemnaczas/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone