Zamknij
REKLAMA

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY "POCIĄG DO MIASTA - STACJA MIASTO". KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

22:01, 17.02.2020 | hs za: TGG/fot. Krzysztof Winciorek
REKLAMA
Skomentuj

Miasto w centrum teatralnej uwagi! Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto”, która odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku w Gdyni.

Organizowany od 2015 roku Festiwal Teatralny POCIĄG DO MIASTA trafił już do grona najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gdyni i regularnie gromadzi szerokie grono widzów z Trójmiasta i innych rejonów Polski.

W ramach tegorocznej, szóstej z kolei podróży „Pociąg do Miasta” stanie na stacji „Miasto”. Temat Festiwalu rozumiemy wyjątkowo szeroko, szukamy więc przedstawień opowiadających o miastach w kontekście ich historii i architektury, czy też takich, gdzie właśnie miasto będzie głównym bohaterem. Czekamy także na propozycje teatralne skupiające się na aktualnych problemach mieszkańców.

W ramach konkursu czekamy na zgłoszenia teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które nie boją się działać na przekór obowiązującym trendom, świadomie balansują na granicy nowoczesnego teatru i nieustanie poszukują nowych sposobów artystycznej ekspresji.

Festiwal nie ma charakteru konkursu, pokazane w nim spektakle nie rywalizują ze sobą. Widzom zaprezentujemy propozycje teatralne, które najlepiej odpowiadają na główny temat tegorocznej edycji. Każdy ze spektakli zostanie zaprezentowany w starannie wybranym miejscu, które będzie korespondowało z jego tematyką lub formą.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, spektakle pokażemy w nietypowych i fascynujących miejscach zlokalizowanych na mapie Gdyni - ciekawych architektonicznie lub historycznie. Poprzednie edycje Festiwalu udowodniły bowiem, że teatralną sceną może być nawet podwórko gdyńskiej kamienicy i właśnie taka lokalizacja stworzy nowe konteksty, ułatwia wczucie się i zrozumienie przekazu i sprzyja budowaniu dialogu.

Wyjdziemy z teatrem do widzów i zaprosimy ich do dyskusji, fascynującego szukania kontekstów oraz wspólnego przeżywania sztuki!

Bądźcie z nami!

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 31 MARCA 2020.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony teatru pod linkiem:

http://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/ogolnopolski-festiwal-teatralny-pociag-do-miasta-stacja-miasto-2020-konkurs-dla-teatrow-i-tworcow-offowych/

 

(hs za: TGG/fot. Krzysztof Winciorek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone