Zamknij
REKLAMA

Pociąg do miasta. OSTATNIA SZANSA BY WYSŁAĆ SWOJE ZGŁOSZENIE!

07:46, 20.03.2020 | hs za: TGG/foto Krzysztof Winciorek
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze tylko przez kilkanaście dni Teatr Gdynia Główna przyjmuje zgłoszenia do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto”, która odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 roku w Gdyni. To ostatnia szansa, żeby przedstawić trójmiejskiej publiczności swój spektakl i zaprosić widzów do dyskusji i wspólnego przeżywania sztuki.

Zgłoszenia tylko do końca marca! Konkurs skierowany jest do teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które nie boją się działać na przekór obowiązującym trendom, świadomie balansują na granicy nowoczesnego teatru i nieustanie poszukują nowych sposobów artystycznej ekspresji.

W tym roku „Pociąg do Miasta” stanie na stacji „Miasto”, szukamy więc przedstawień opowiadających o miastach w kontekście ich historii i architektury, czy też takich, gdzie właśnie miasto będzie głównym bohaterem. Temat festiwalu rozumiemy wyjątkowo szeroko, czekamy więc także na propozycje teatralne skupiające się na aktualnych problemach mieszkańców. Wyjdziemy z teatrem do widzów i zaprosimy ich do fascynującego szukania kontekstów i wspólnego przeżywania sztuki!

ZGŁOSZENIA DO 31 MARCA 2020.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony teatru pod linkiem:

http://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/ogolnopolski-festiwal-teatralny-pociag-do-miasta-stacja-miasto-2020-konkurs-dla-teatrow-i-tworcow-offowych/

link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1171270403224208/

 

WIĘCEJ O PROJEKCIE:

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRALNY „POCIĄG DO MIASTA - STACJA MIASTO”

Szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu organizowana jest pod nazwą „Stacja Miasto” i przedstawi oryginalne, odważne i różnorodne spektakle skupione na szeroko rozumianych miejskich tematach. Nazwa zobowiązuje, wyjdziemy więc z murów teatru i zaprezentujemy przedstawienia w interesujących architektonicznie czy też historycznie i nietypowych rejonach Gdyni.

Podczas sześciu festiwalowych dni (3-8 sierpnia) zaprezentujemy gdyńskiej publiczności łącznie dwanaście przedstawień, najciekawszych propozycji polskich teatrów offowych. Forma prezentacji teatralnych ułatwi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy otrzymają szansę na zapoznanie się z twórcami, ideami we współczesnym teatrze, poznanie różnych estetyk. Rezygnacja z typowej konwencji, gdzie sztukę ogląda się w teatralnych murach i z teatralnego fotela sprawi, że festiwal stanie się miejscem otwartego dialogu, wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością.

Szóstej edycji Festiwalu towarzyszyć będzie (już po raz trzeci) krytyka teatralna. Pod okiem doświadczonego redaktora uczestnicy poznają tajniki pisania recenzji teatralnych. Powstałe podczas Festiwalu teksty będą regularnie publikowane na specjalnym blogu teatralnym.

Już po raz drugi Festiwalowi będą towarzyszyły prezentacje spektakli Teatru Gdynia Główna dla najmłodszych widzów, które poprzedzą wieczorne przedstawienia. Nasz Festiwal stanie się więc propozycją kulturalną dla całej rodziny.

Szukajcie nas w Gdyni od 3 do 8 sierpnia 2020!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


 

 


 

(hs za: TGG/foto Krzysztof Winciorek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz