Zamknij
REKLAMA

Serenada dla Gdyni!

23:36, 21.07.2020 | hs za: Michał Miegoń
Skomentuj
REKLAMA

"Gdyńska Serenada" to słuchowisko autorstwa gdyńskiego muzyka i producenta Michała Miegonia które powstaje w oparciu o dźwięki nadesłane przez mieszkanki i mieszkańców Gdyni. 

Początki przedsięwzięcia sięgają schyłku 2018 roku. Podczas koncertu sylwestrowego „Rok zaczyna się w Gdyni” zespół Miegonia Kiev Office zarejestrował zbiorowy okrzyk Gdynian, który dał początek idei stworzenia gdyńskiego dźwiękowego kolażu - słuchowiska, pełnego nie tylko dźwięków otoczenia ale również odgłosów sprzętów domowych, pracy, czasu wolnego - wszystkiego tego, co stanowi codzienność.

Serenada to z definicji „Od XVI wieku pieśń miłosna śpiewana przy akompaniamencie gitary, od XVIII wieku zaś jest to utwór o treści romantycznej, zwykle na zespół instrumentalny, wykonywany w dni świąteczne w czasie koncertów".

Słuchowisko ma być właśnie rodzajem miłosnej pieśni dla miasta tworzonej na gorąco wraz z mieszkańcami. Chętni dostarczą drogą mailową ([email protected]) pliki audio (preferowane formaty: mp3, ogg, mp4, wav) z zawartością dźwiękową która stanowi ich codzienność. 

Przesłane materiały będą fundamentem słuchowiska "Gdyńska Serenada", które będzie zaprezentowane pod koniec roku w przestrzeni internetowej.

Aby ułatwić mieszkańcom i wszystkim chętnym zadanie powstał film instruktażowy autorstwa Roberta Suszko, w którym Michał Miegoń i ceniony gdyński klawiszowiec Michał Tarkowski wyjaśniają łatwe metody 'chwytania' dźwięków i ich obróbki.

Projekt realizowany jest w ramach programu Gdyński Falochron Kultury
(hs za: Michał Miegoń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST