Zamknij
REKLAMA

To jest grane w Kinie Studyjnym GCF!

00:29, 25.07.2020 | hs za: UM Gdyni/foto mat. prasowe
Skomentuj
REKLAMA

Dlaczego warto wybrać się w tym tygodniu do Gdyńskiego Centrum Filmowego? Ponieważ czeka tam na nas kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, przedpremierowe pokazy hitów wrocławskiego Festiwalu Nowe Horyzonty oraz codzienne atrakcje w  ramach „Lata na Patio”. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów i ich opiekunów na wakacyjny poranek filmowy „Bajka w centrum” w sobotę, 25 lipca o godzinie 10:00. Tym razem z Kaktusem i Małym, bohaterami współczesnej serii animowanej dla dzieci, dowiemy się o tym, jak uratować świat i przyrodę. Dwóch tytułowych bohaterów, Kaktus i Mały, rozwiązuje codzienne problemy z dziedziny ochrony środowiska. Dzieci dowiadują się, czym jest ekosystem, ile wody tracimy przez nieuwagę, co to jest recykling i jak dbać o naszą planetę. Po seansie młodzi kinomani będą uczestniczyć w warsztacie ekologicznym, dzięki któremu dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać resztki i jakie cuda można wyczarować, dając przedmiotom drugie życie.

Z kolei dorosłych GCF zaprasza na Tournée Nowych Horyzontów. 20. Festiwal Nowe Horyzonty, jedno z największych wydarzeń filmowych w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad 2020 i tym samym stworzył latem „festiwalową lukę”. Dlatego Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i zaprosić do Gdyni od 24 do 26 lipca. W ciągu  trzech dni  przedpremierowo zaprezentowane zostaną trzy wyjątkowe filmy: „Przynęta” w reżyserii Marka Jenkina, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Nowych Horyzontów, „Ema” Pablo Marrana, przebój nadchodzącej edycji festiwalu oraz „Liberté” Alberta Serra, jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Nowych Horyzontów przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Przedpremierowo będzie można również obejrzeć perełkę festiwali, australijski film obyczajowy „Babyteeth”. To pełen nadziei portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Świetna muzyka, olśniewające kolory, błyskotliwe dialogi - film wejdzie na ekrany dopiero 7 sierpnia, ale w Kinie Studyjnym GCF można go zobaczyć już w nadchodzącym tygodniu. Wśród premier filmowych warto też wymienić film dokumentalny „xABo: Ksiądz Boniecki”, poświęcony Adamowi Bonieckiemu, zakonnikowi, filozofowi, redaktorowi, pielgrzymowi i duchowemu przewodnikowi.

Ponadto nowościami kinowymi będą: francuska komedia z Juliette Binoche „Jak być dobrą żoną” oraz zwariowany film animowany „Scooby-Doo!”.Inne propozycje familijne to: „Cały świat Romy” oraz  „Czworo dzieci i Coś”.

Plenerowe Lato na Patio Codziennie o godzinie 15:00 w ramach „Lata na Patio” w Kinie Plenerowym obok Gdyńskiego Centrum Filmowego można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni o godzinie 10:00 wyświetlane są filmy animowane  w ramach cyklu „Bajka na Patio” (między innymi „Agatka”, „Mami Fatale”, „Bolek i Lolek”).

Wstęp jest wolny. 

W czwartki o godzinie 18:00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prezentację klasyków kina amerykańskiego. Na ekranie pojawią się największe gwiazdy: Ava Gardner, Gary Cooper, Cary Grant i Audrey Hepburn.

Z kolei w soboty o godzinie 18:00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie: „Podły, okrutny, zły” (25 lipca), „Pavarotti” (1 sierpnia).

Na sobotę, 25 lipca w godzinach 11:00-14:00 zaplanowano sąsiedzką wymianę roślin. Każdy może przynieść sadzonki, którymi chciałby podzielić się z innymi. Każdy może też bezpłatnie adoptować wybraną roślinkę doniczkową.Wydarzenie odbędzie się na patio obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. „Uważny ruch z muzyką filmową” - pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17:00-18:00, na trawie na Placu Grunwaldzkim (a w przypadku złej pogody w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego) odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej, współzałożycielki gdyńskiego Centrum Joga i Pilates.Podczas ćwiczeń można wsłuchać się w swoje ciało, a w efekcie zadbać o jego elastyczność i prawidłową postawę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Środowe wieczory przeznaczone są na warsztaty taneczne przy muzyce filmowej pod okiem Kariny Iwaszko, choreografki, tancerki, nauczycielki tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i dorosłych, a rozpoczynają się o godzinie 18:00.

Natomiast w sobotę, 1 sierpnia, zaraz po wieczornym seansie w Kinie Plenerowym, odbędzie się Wieczór Karaoke. Repertuar kina oraz zakup biletów dostępny jest na stronie internetowej GCF.

W kinie obowiązują zasady bezpieczeństwa: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek zakrywających nos i usta. W każdej z trzech sal kinowych w sprzedaży dostępna jest tylko połowa miejsc na widowni, tak aby widzowie mogli zachować dystans społeczny.

 

(hs za: UM Gdyni/foto mat. prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST