Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI

16:50, 08.09.2020 | hs za: kinodzieci.pl
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokazy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KINO DZIECI: codziennie, od 28 września do 4 października 2020 roku.

Zobaczymy dziewięć filmów pełnometrażowych (aktorskich i animowanych), które w Konkursie Głównym walczą o nagrody Kwiatu Paproci, przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność.

Jako pierwszy na ekranie GCF pojawi się film FRITZI - PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC

Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji. Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w szkole tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania. 12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Ona sama chce znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego odważnie zmierza pod granicę podzielonego kraju. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny. Film zdobył wiele nagród w Niemczech oraz nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Filem’On w Brukseli.

Filmu konkursowe

(hs za: kinodzieci.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%