Zamknij
REKLAMA

Gdyńska Szkoła Filmowa na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

00:55, 23.10.2020 | hs za: GSF
Skomentuj
REKLAMA

"Lato 43" w reżyserii Anety Bussold i "Prawdziwe uczucia" w reżyserii Jana Kuźnika zostały zakwalifikowane do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych!

Poza filmami dyplomowymi naszych absolwentów do konkursu zakwalifikowało się 25 filmów wyprodukowanych przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka - Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wyboru filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych dokonał Dyrektor Artystyczny Festiwalu Tomasz Kolankiewicz, krytyczka filmowa Adriana Prodeus i historyk kina Maciej Gil.

"Lato 43" w reż. Anety Bussold to kameralna historia przyjaźni kobiet podczas okupacji, które ratowanie świata zaczęły od własnego podwórka. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Babci autorki.

Lato 1943 roku, polska wieś. Opuszczone przez walczących na froncie mężczyzn, kobiety muszą przejąć ich role. Walczą po cichu o każdy dzień, ostatnią krowę, dom i wartości. Ciężarna Zofia wraz z matką podejmują się zagrażającemu ich życiu wyzwaniu, które po pojawieniu się dziecka na świecie, wystawia ich relacje i życie na próbę. LATO - kameralna historia przyjaźni kobiet podczas okupacji, które ratowanie świata zaczęły od własnego podwórka.

Są młodzi, piękni i zakochani. Tak jak jej rodzice... Kiedyś. Kiedy odwiedzą ich, prosząc o drobną przysługę, na jaw wyjdą ich skrywane od lat, dziwaczne tajemnice - oraz prawdziwe uczucia. Tak w skrócie można opisać fabułę filmu "Prawdziwe uczucia" w reż. Jana Kuźnika.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 8-12 grudnia. Więcej szczegółów na temat tegorocznej selekcji znajdziecie tutaj

(zdjęcie -  "Lato 43")

(hs za: GSF )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA