Zamknij
REKLAMA

Poczytaj o Pogorii

22:56, 21.02.2021 | hs za: K. Iwaszko
Skomentuj
REKLAMA

Ukazała się, wydana przez Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej w Gdyni, książka pt "Pogoria. 40 lat wiatru w żaglach". Publikacja powstała z okazji jubileuszu 40-lecia budowy i eksploatacji żaglowca i jest swoistą pamiątką odwołanych z powodu epidemii, uroczystości jubileuszowych zaplanowanych na koniec maja ubiegłego roku.

Książka składa się z czterech części.

Część pierwsza poświęcona jest inicjatywie powstania i budowy pierwszego polskiego żaglowca, i obejmuje wspomnienia z tego okresu m.in kpt. K. Baranowskiego, kpt. A. Jassera, kpt. M. Klebana i kpt. Z. Chorenia - konstruktora żaglowca.

Druga - zawiera wspomnienia wieloletnich kapitanów żaglowca m.in kpt A. Marczaka i kpt. A. Szlemińskiego.

W trzeciej - pt. Połączyła na zawsze można przeczytać wspomnienia osób, których "nieśmiałe spojrzenia na siebie w czasie rejsów" później przerodziły się  w trwałe związki małżeńskie.

Czwarta część obejmuje relacje z rejsów dzieci i wnuków kapitanów, a w tym np. wnuczki,  nieżyjącego już admirała P. Kołodziejczyka, który wielokrotnie dowodził także Pogorią, czy syna wielce zasłużonego dla tego żaglowca, kpt. B. Tarnackiego. Na końcu  książki zamieszczona jest wkładka z pięknymi fotografiami żaglowca, wykonanymi przez różnych autorów, w czasie rejsów szkoleniowych. 

Publikacja, poza zbiorami bibliotecznymi, nie będzie publicznie dostępna, ale w formacie pdf będzie ją można przeczytać i samodzielnie wydrukować wchodząc na: www.pogoria.pl lub www.wsks.pl /wydawnictwo

(hs za: K. Iwaszko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%