Zamknij
REKLAMA

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni

12:06, 27.02.2021 | hs za: Muzeum Miasta Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni to oprowadzania po wystawach, wykłady i wszelkiego rodzaju warsztaty. Kwestie bezpieczeństwa nie pozwalają nam jeszcze by spotkać się osobiście. Edukacyjne działania towarzyszące wystawom przenieśliśmy więc do sieci.

Zwiedzanie ekspozycji wraz z przewodnikiem odbywać się będzie wirtualnie za pomocą platformy zoom. Za każdym razem będziemy przyglądać się naszym ekspozycjom z innej perspektywy. Na wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci” wspólnie zastanowimy się gdzie projektant szukał inspiracji. Natomiast na wystawie „Legenda Radmoru” dzieci wraz z rodzicami przekonają się jak wiele zmieniło się w komunikacji przez ostatnie 70 lat. Zwiedzanie wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte” będzie doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej o modzie gdyńskich mieszkańców sprzed prawie 100 lat.  

Marcowe warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni staną się pretekstem dla rodzin z dziećmi by dowiedzieć się, jak działa radio i stworzyć własny odbiornik. Na tym nie koniec naszych działań edukacyjnych. Dla początkujących przygotowaliśmy warsztaty obróbki dźwięku, a dla najmłodszych między innymi warsztaty z tworzenia audycji radiowej. Nie zapomnieliśmy również o gdyńskich seniorach. W ramach Klubu Doborowego Towarzystwa w planach mamy wykład o zasadach poruszania się na dwóch kołach w Gdyni i miejskie przejażdżki rowerowe dla seniorów. Pod koniec marca zabierzemy miłośników majsterkowania poza miasto by podzielić się dobrymi pomysłami na wiosnę.

MARZEC 2021

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia

  • 12 III 2021, godz. 16:00 – [online] Znamy się! Inspiracjo, gdzie jesteś? – wirtualne oprowadzanie po wystawie Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci
  • 17 III 2021, godz. 16:00 – [online] Jesteśmy w kontakcie – rodzinne oprowadzanie po wystawie Legenda Radmoru
  • 18 III 2021, godz. 11:00 – [online] Przerzuć się na rower – wykład o zasadach poruszania się na dwóch kołach w Gdyni i miejskie przejażdżki rowerowe dla seniorów w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa
  • 20 III 2021, godz. 11:00 – 15:30 – Dzień Rodzinny – warsztaty dla dzieci      

           - godz. 11:00 – [online] Sprawna instalacja – warsztaty plastyczno-dźwiękowe

           - godz. 13:30 – [online] Na tych samych falach – warsztaty z tworzenia audycji radiowej

  • 23 III 2021, godz. 17:30 – [online] Usłysz więcej – warsztaty obróbki dźwięku dla początkujących
  • 25 III 2021, godz. 17:00 – [online] Perły: Przed modernizmem – wykład online prof. Marii Jolanty Sołtysik na temat stylów w gdyńskiej architekturze lat dwudziestych
  • 26 III 2021, godz. 16:00 – [online] Znamy się! Dobry fason – oprowadzanie online po wystawie Gdynia – dzieło otwarte
  • 27 III 2021, godz. 12:00 – [online] Blisko, miło, wspólnie– wiosenne warsztaty

„Inspiracjo, gdzie jesteś?” – wirtualne oprowadzanie po wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, w ramach cyklu „Znamy się!”

Termin: 12 III 2021, godzina 16:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/inspiracjo-gdzie-jestes-wirtualne-oprowadzanie-po-wystawie-janusz-kaniewski-pppp/

Inspiracjo, gdzie jesteś? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi na wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zastanowimy się, skąd bohater ekspozycji czerpał nowatorskie pomysły. Przekonamy się również, czy poważne projekty biorą się tylko z poważnych koncepcji. A to wszystko podczas marcowego spotkania z cyklu „Znamy się!”.

Oprowadzanie odbędzie się 12 marca 2021 o godz. 16:00 przez platformę ZOOM i potrwa około pół godziny. Dostęp do spotkania zostanie przesłany uczestnikom drogą mailową, po uprzednim zarejestrowaniu się. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy:https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/inspiracjo-gdzie-jestes-wirtualne-oprowadzanie-po-wystawie-janusz-kaniewski-pppp/ 

„Znamy się!” to cykl spotkań prowadzonych przez pracowników Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. W każdy piątek o godz. 16:00 odwiedzamy jedną z naszych aktualnych wystaw. W 30 minut prezentujemy to, co jest dla nas najważniejsze. Czasami są to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.Olga Lewandowska – edukatorka Muzeum Miasta Gdyni, miłośniczka ilustracji, grafiki warsztatowej i wszelkich form plastycznych.   

 

„Jesteśmy w kontakcie” – rodzinne oprowadzanie po wystawie „Legenda Radmoru”

Termin: 17 III 2020, godzina 16:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/jestesmy-w-kontakcie-rodzinne-oprowadzanie-po-wystawie-legenda-radmoru/

Porozumiewać się możemy na różne sposoby. Czasami jest to rozmowa z bliską osobą twarzą w twarz, innym razem spotkanie odbywa się na odległość. Podczas oprowadzania online po wystawie „Legenda Radmoru” przekonamy się, jak wiele zmieniło się w komunikacji przez ostatnie 70 lat.Oprowadzanie dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami odbędzie się 17 marca 2021 o godzinie 16:00 przez platformę ZOOM i potrwa około pół godziny. Link do spotkania zostanie przesłany uczestnikom drogą mailową na kilka godzin przed wydarzeniem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/jestesmy-w-kontakcie-rodzinne-oprowadzanie-po-wystawie-legenda-radmoru/ W czasie trwania oprowadzania dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna.

 

Przerzuć się na rower” – wykład online i spotkania dla seniorów w Muzeum Miasta Gdyni, w ramach „Klubu Doborowego Towarzystwa”

Termin: 18 III 2021, godzina 11:00 – wykład o zasadach poruszania się na rowerze w mieście

Termin: 18 marca – 31 marca – miejskie wycieczki małe i duże, wraz z przygotowaną dla uczestników mapą

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/przerzuc-sie-na-rower-wyklad-dla-seniorow-w-ramach-klubu-doborowego-towarzystwa/

Nadchodzi długo wyczekiwana wiosna! Wyciągamy rower – najwyższy czas na rekreację na świeżym powietrzu! 18 marca otwieramy sezon rowerowy w Muzeum Miasta Gdyni i zachęcamy seniorów do wspólnych wycieczek po mieście. Zaczniemy od teorii, w końcu bezpieczeństwo nasze i innych jest najważniejsze.

Podczas prelekcji online 18 marca o godzinie 11:00 dowiemy się, jakie zasady panują na drodze, jak korzystać ze śluz czy kontrapasów oraz jak przygotować się do krótszych i dłuższych podróży na dwóch kółkach. Wykład poprowadzi Łukasz Bosowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, który czuwa nad rozwojem infrastruktury rowerowej w Gdyni i poprawą warunków przemieszczania się rowerem po mieście.

Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę, wsiądziemy na rowery i odkryjemy, jakie przeszkody stają przed naszymi kołami w mieście.

Chętni otrzymają karty, dzięki którym we własnym zakresie przeanalizują dwukołową Gdynię i będą mogli podzielić się swoimi uwagami. Wszystko po to, żeby każdemu z nas jeździło się jak najlepiej!

Na odważnych kolarzy czekać będą dyplomy ambasadorów akcji oraz niespodzianki w Muzeum Miasta Gdyni.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/przerzuc-sie-na-rower-wyklad-dla-seniorow-w-ramach-klubu-doborowego-towarzystwa/

 

„Sprawna instalacja” – warsztaty plastyczno-dźwiękowe w ramach cyklu „Dzień Rodzinny”

Termin: 20 III 2021, godzina 11:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/online-sprawna-instalacja-warsztaty-plastyczno-dzwiekowe-w-ramach-cyklu-dzien-rodzinny/

Szum liści drzew, tykanie starego zegara, szczekanie psa. Często nie zauważamy, ile dźwięków jest wokół nas. Podczas rodzinnych warsztatów postaramy się je usłyszeć i spróbujemy swoich sił w tworzeniu prostej instalacji artystycznej. Wystawa „Legenda Radmoru” będzie pretekstem, by dowiedzieć się, jak działa radio i stworzyć własny odbiornik.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami poprowadzi Olga Lewandowska – edukatorka Muzeum Miasta Gdyni, miłośniczka ilustracji, grafiki warsztatowej i wszelkich działań plastycznych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/online-sprawna-instalacja-warsztaty-plastyczno-dzwiekowe-w-ramach-cyklu-dzien-rodzinny/

Na kilka dni przed wydarzeniem uczestnicy otrzymają mailowo link do platformy Zoom oraz listę niezbędnych materiałów. Bez obaw! Są to przedmioty, które większość z nas ma w swoich domach.

Uwaga! W czasie trwania warsztatów dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna.

 

Na tych samych falach – warsztaty z tworzenia audycji radiowej w ramach cyklu „Dzień Rodzinny”

Termin: 20 III 2021, godzina 13:30

Bilety: udział w warsztatach jest bezpłatny. https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/na-tych-samych-falach-warsztaty-z-tworzenia-audycji-radiowej-w-ramach-cyklu-dzien-rodzinny/

Szum liści drzew, tykanie starego zegara, szczekanie psa. Często nie zauważamy, ile dźwięków jest wokół nas. Podczas rodzinnych warsztatów z tworzenia audycji radiowej poznamy tajniki pracy w rozgłośni. Wystawa „Legenda Radmoru” będzie pretekstem do tego, by dowiedzieć się jak mówić by być usłyszanym.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami poprowadzi reporterka Radia Gdańsk Magda Manasterska.

Magda Manasterska – prezenterka, dziennikarka, reporterka. Od 10 lat związana z Radiem Gdańsk. Wcześniej tworzyła treści radiowe dla RMF FM, RMF Maxxx oraz Radia Eska Nord. Prywatnie mama trójki dzieci i żona gdyńskiego fotografa, Piotra Manasterskiego.Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie. Na kilka dni przed wydarzeniem uczestnicy otrzymają mailowo link do platformy Zoom oraz listę niezbędnych materiałów. Bez obaw! Są to przedmioty, które większość z nas ma w swoich domach.

Uwaga! W czasie trwania warsztatów dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna.

 

Usłysz więcej – warsztaty obróbki dźwięku dla początkujących w ramach cyklu „Dzień Rodzinny”

Termin: 23 III 2021, godzina 17:30

Bilety: udział w warsztatach online jest bezpłatny. https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/online-uslysz-wiecej-warsztaty-obrobki-dzwieku-dla-poczatkujacych/

Zastanawiasz się czasem, skąd i jak można wydobywać ciekawe brzmienie? Szukasz prostych sposobów na obróbkę nagranego dźwięku? Mamy coś specjalnie dla Ciebie: warsztaty online z cenionym twórcą muzyki ambientowej!W trakcie godzinnych warsztatów Michałem Jeziorskim wprowadzi nas w świat obróbki dźwięku. Pokaże jak i jakich programów używać do podstawowych muzycznych zabiegów.Michał Jeziorski już od wczesnych lat 80. XX w. zafascynowany był zarówno muzyką elektroniczną, jak i technologią wykorzystywaną do jej tworzenia. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, występując z nimi na koncertach, nagrywając płyty oraz tworząc remiksy. Tworzył również ilustracje muzyczne do filmów. Swoje płyty wydaje pod szyldem wytwórni Requiem Records. Obecnie zaangażowany w działalność zespołu Molto Delay. Autor unikatowej płyty „Miastofonia”, która ukazała się nakładem Muzeum Miasta Gdyni.

 

Przed modernizmem – wykład online prof. Marii Jolanty Sołtysik na temat stylów w gdyńskiej architekturze lat dwudziestych, w ramach cyklu „Perły”

Termin: 25 III 2021, godzina 17:00

Bilety: wstęp bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/przed-modernizmem-wyklad-online-prof-marii-jolanty-soltysik/

Czy zastanawiasz się w jakim stylu budowano w Gdyni przed rewolucją modernistyczną? Dowiesz się tego podczas wykładu online „Przed modernizmem – style w gdyńskiej architekturze lat dwudziestych”, który 25 marca 2021 o godzinie 17:00 poprowadzi prof. Maria Jolanta Sołtysik.

Wykład przedstawiać będzie panoramę stylową miasta w okresie poprzedzającym rewolucyjne zmiany, jakie zaszły w estetyce XX wieku. Będzie też doskonałą okazją do wysłuchania jednej z najważniejszych badaczek gdyńskiej architektury.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/przed-modernizmem-wyklad-online-prof-marii-jolanty-soltysik/

Każdy uczestnik otrzyma link do spotkania maksymalnie na 5 minut przed rozpoczęciem wykładu.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Perły” – wykładów w Muzeum Miasta Gdyni skierowanych do miłośników gdyńskiej architektury, a  w szczególności do studentów kierunków historyczno-artystycznychMaria Jolanta Sołtysik – architekt, historyk architektury, doktor habilitowany i profesor nadzwyczajny Politechniki Gdańskiej. Jest autorką wielu publikacji na temat dziejów Gdyni i jej architektury. Są wśród nich dwie książki, które po raz pierwszy w sposób kompleksowy przedstawiają tę tematykę: „Gdynia, miasto dwudziestolecia międzywojennego. Urbanistyka i architektura" (1993) oraz „Na styku dwóch epok. Architektura gdyńskich kamienic okresu międzywojennego" (2003). Książki te były wielokrotnie nagradzane przez prestiżowe gremia.

    

„Dobry fason” – oprowadzanie online po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”, w ramach cyklu „Znamy się!”

Termin: 26 III 2021, godzin 16:00

Bilety: udział w wydarzeniu jest bezpłatny. https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/dobry-fason-oprowadzanie-online-po-wystawie-gdynia-dzielo-otwarte/

Kiedyś to było zupełnie inaczej! Nosiło się kapelusze i spódnice w grochy. Dziwne stroje pojawiały się i na plaży i podczas poważnych okazji. A jak było tak naprawdę? Na to pytanie odpowie Tomasz Sosnowski z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, podczas oprowadzania online po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o modzie gdyńskich mieszkańców sprzed prawie 100 lat. Oprowadzanie odbędzie się 26 marca 2021 o godz. 16:00 przez platformę ZOOM i potrwa około pół godziny. Dostęp do spotkania zostanie przesłany uczestnikom drogą mailową, po uprzednim zarejestrowaniu się. Na wydarzenie obowiązują zapisy: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/dobry-fason-oprowadzanie-online-po-wystawie-gdynia-dzielo-otwarte/

„Znamy się!” to cykl spotkań prowadzonych przez pracowników Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. W każdy piątek o godz. 16:00 odwiedzamy jedną z naszych aktualnych wystaw. W 30 minut prezentujemy to, co jest dla nas najważniejsze. Czasami są to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.

    

„Blisko, miło, wspólnie” – wiosenne warsztaty online

Termin: 27 III 2021, godzina 12:00

Bilety: wstęp bezpłatny

Jeszcze tak niedawno śnieg otulał cały krajobraz. Dachy naszych domów były przykryte białym puchem. Drzewa, pola i łąki prezentowały się zupełnie inaczej niż dziś. Teraz wiosna zbliża się wielkimi krokami! Raz jeszcze chcemy zabrać Was za miasto, gdzie widać najlepiej pierwsze oznaki zażegnanej zimy. Właśnie tam, w wiejskiej chacie, pokażemy Wam jak najlepiej wykorzystać chwilę wolnego czasu.Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni czyli Tomek, Patrycja, Gosia i Olga podzielą się z miłośnikami majsterkowania swoimi pomysłami na wiosnę. Tomek z pomocą zaprzyjaźnionych sąsiadów przygotuje wspaniałe bukiety z kwiatów cebulkowych, Patrycja pokaże, jak efektownie odrestaurować meble i odświeżyć wnętrza naszych mieszkań, Gosia poradzi, jaką książkę wziąć ze sobą na długi spacer, a Olga stworzy własnoręczny notatnik, który będzie można wykorzystać na przykład jako zielnik.

To wszystko w malowniczej scenerii wiejskiego domu. Filmową relację z tego spotkania udostępnimy 27 marca, o godzinie 12:00 na Facebooku i na kanale YouTube Muzeum Miasta Gdyni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

https://www.facebook.com/muzeummiastagdynihttps://www.youtube.com/user/muzeumgdynia

(hs za: Muzeum Miasta Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%