Zamknij
REKLAMA

Gdynia uchwycona na fotografiach

16:38, 22.11.2021 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj Fot. Radek Radziejewski
REKLAMA

Po zakończeniu 2. edycji konkursu Gdynia Fotogeniczna przyszła pora, aby wybrane prace zaprezentować szerszej publiczności. Wernisaż odbędzie się 25 listopada w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Fotografie będzie można podziwiać w mieście do końca roku.

Druga edycja projektu Gdynia Fotogeniczna – będącego swego rodzaju eksperymentem fotograficznym – zebrała przeszło 1000 autorskich kadrów. Kilkadziesiąt z nich zostanie zaprezentowanych podczas wystawy zbiorowej w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Wyróżniony zestaw zdjęć manifestuje „miejską duszę” Gdyni, zachęca fotografików do śmiałej, nieskrępowanej obserwacji rzeczywistości dziejącej się w przestrzeni miasta.

Wernisaż wystawy fotografii ulicznej Gdyni odbędzie się w czwartek, 25 listopada o godz. 19:00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego przy placu Grunwaldzkim 2. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca tego roku.

Podczas otwarcia wystawy poznamy wybrane przez jury prace i ich autorów. Zobaczymy zdjęcia, które jednocześnie najbardziej pasowały do głównego zagadnienia konkursu – fotografii ulicznej.

Wernisaż jest znakomitą okazją do poznania twórców fotografii ulicznej: profesjonalistów i amatorów-pasjonatów. Poza tym daje możliwość i pretekst do inspirującej wymiany spostrzeżeń wśród grona miłośników Gdyni. Wystawa zbiorowa wyróżnia i promuje autorskie kadry.

Fotografia autorstwa Kamila Gozdana z 1. edycji konkursu, mat. prasowe

Kiedy i gdzie?

  • w czwartek, 25 listopada o godz. 19:00
  • w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego przy placu Grunwaldzkim 2 (na parterze).

Na wystawę wstęp jest wolny.Przypomnijmy, że konkursowe jury obradowało w składzie: Karolina Misztal, Maciej Jeziorek oraz Wojciech Korsak.

Organizatorem konkursu jest Tekla Studio. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego oraz miasto Gdynia.

Szczegółowe informacje o projekcie i wystawie znajdują się na:

stronie internetowej,

Facebooku,

Instagramie.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%