Zamknij
REKLAMA

Prezent na Uroczystość Objawienia Pańskiego

23.47, 06.01.2022 hs za: Stowarzyszenie KACK
Skomentuj
REKLAMA

Jak przypomniał we wstępie do płyty zatytułowanej "Gdyński Orszak Trzech Króli AD 2022" Prezydent Gdyni - "w niektórych krajach 6 stycznia jest dniem wręczania sobie prezentów". Stowarzyszenie KACK również przygotowało na dzisiejsze świętowanie prezent dla naszych czytelników.

Jest nim właśnie wspomniana płyta "Gdyński Orszak Trzech Króli AD 2022", której 1.000 egzemplarzy trafiło dziś w ręce mieszkańców Gdyni (i nie tylko) a dla Was wszystkich, którzy nie mieliście szczęścia lub możliwości otrzymania płyty - przesyłamy link do nagrania z jej zawartością>>>

Na płycie znajdziecie słuchowisko na podstawie opowiadania ks. Mieczysława Malińskiego pt. „Czwarty Król” oraz tradycyjną już dla Gdyńskiego Orszaku Trzech Króli „Pastorałkę Gdyńską” z tekstem Anny Halasz, „Psalm o gwieździe” znany z gdyńskiego musicalu „Kolęda Nocka” i kilka innych tradycyjnych kolęd, w wykonaniu gdyńskich artystów i przyjaciół KACka pod kierunkiem Artura Guzy.

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku w minionych latach włączało się w realizację Gdyńskiego Orszaku Trzech Króli, również w trudnym pandemicznym styczniu 2021 roku, kiedy to Orszak przybrał w całości formułę wydarzenia on-line.

- Dotychczasowy właściciel licencji od Fundacji Orszak Trzech Króli – Ojcowie Franciszkanie – poprosili, abyśmy w tym roku jako Stowarzyszenie KACK, przejęli odpowiedzialność za organizację Orszaku w Gdyni - mówi Jarosław Szydłak, prezes Stowarzyszenia KACK.

Przez dłuższy czas wszyscy myśleli, że w tym roku uda się zorganizować w formie tradycyjnej.

- Rzecz jasna niemal do końca mieliśmy nadzieję, że Orszak AD 2022 będzie miał już tradycyjną – uliczną formułę. Jednak obostrzenia wprowadzone na okres 15 grudnia – 9 stycznia oraz konsultacje z Urzędem Miasta Gdyni, kazały nam jeszcze i tym razem zorganizować Orszak „inaczej” niż ulicami miasta - dodaje J. Szydłak.

Przy okazji ogromne podziękowania:

- dla Urzędu Miasta Gdyni - za finansowe wsparcie wydania tej płyty,

- dla Przyjaciół ze Świata Mediów, którzy pomogli w promocji informacji o tej formule Gdyńskiego Orszaku 2022,

- dla - Gosi i Jarka Pawełkiewiczów, Tereni i Marka Kulas, Gabrysi i Wiesia Fojutów, Kasi i Łukasza Hupka, Doroty i Michała Nalepów, "Całego Kręgu z Fikakowa", Wolontariuszy z Gdyńskiego Hospicjum, Parafian z Małego Kacka, Księży Proboszczów z parafii NMP, NSPJ oraz św. Antoniego w Gdyni i wielu Innych Przyjaciół Dzieł KACKa - za pomoc - gdyż to dzięki nim 1000 egzemplarzy płyty błyskawicznie trafiło w ręce Słuchaczy.

Najbarwniej było w Gdyni przy Bazylice Morskiej - zerknijcie sami.

GALERIA PONIŻEJ>>>

(hs za: Stowarzyszenie KACK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%