Zamknij
REKLAMA

Ponad 200 sztuk powalczy o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną

00:28, 14.01.2022 | hs za: UM Gdyni/ fot. Dawid Linkowski
Skomentuj
REKLAMA

210 sztuk zakwalifikowano do udziału w 15. edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Wśród nadesłanych tekstów są utwory debiutantów, jak i uznanych twórców. Teraz wszystkie utwory zostaną przeanalizowane, a specjalna komisja wybierze spośród nich te, które przejdą do półfinału.

W drodze do półfinału

W konkursowe szranki stanęli m.in. znani twórcy, finaliści i laureaci poprzednich edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej: Lidia Amejko, Andrzej Błażewicz, Beniamin M. Bukowski, Marek Brand, Anna Burzyńska, Michał Buszewicz, Magdalena Drab, Katarzyna Dworak i Paweł Wolak (PiK), Magda Fertacz, Szymon Jachimek, Jarosław Jakubowski, Mateusz Pakuła, Artur Pałyga, Malina Prześluga czy Piotr Rowicki.

Do pracy zabrała się już trzyosobowa komisja artystyczna w składzie: Anna Zalewska-Uberman, Mirosław Baran i Wojciech Owczarski. Spośród nadesłanych sztuk wyłoni ona 40 tytułów, które przejdą do półfinału. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu zaplanowano w marcu.

Następnie kapituła nagrody – Justyna Jaworska, Piotr Dobrowolski, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek oraz Jerzy Stuhr – wybierze maksymalnie 5 utworów, które znajdą się w finale. Nazwiska finalistów poznamy w maju.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 15. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej jest planowane na 1 października. Podczas uroczystej gali do zwycięzcy trafi statuetka oraz 50 tysięcy złotych. W tygodniu poprzedzającym wręczenie nagród odbędą się czytania sztuk nominowanych do finału konkursu.

Informacje o wynikach kolejnych etapów konkursu będą publikowane na stronie www.gnd.art.pl, a także na stronie Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Sztuki wszystkich dotychczasowych finalistów znajdują się w bazie na stronie www.gnd.art.pl.

Ogólnopolski konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną został powołany w 2007 roku przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka jako rozwinięcie i uzupełnienie Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych [email protected]

Oba przedsięwzięcia są elementami jednego, wspólnego, najbardziej prestiżowego w Polsce projektu promocji i popularyzacji polskiej dramaturgii współczesnej.

(hs za: UM Gdyni/ fot. Dawid Linkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%