Zamknij
REKLAMA

Odkryj tajemnice sceny podczas lekcji teatralnych

22:32, 18.01.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Jan Ziarnicki
Skomentuj
REKLAMA

Teatr Miejski w Gdyni oferuje nie tylko ciekawe spektakle, ale i artystyczne przygody. Mogą się o tym przekonać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z myślą o nich przygotowano lekcje teatralne. Ich uczestnicy odkryją tajemnice sceny i widowni.

Co kryją teatralne kulisy?

Tego mogą się dowiedzieć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wystarczy, że zapiszą się na lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Zajęcia odbywają się w wybrane poniedziałki w godz. 9.00-10.00, 10.45-11.45 oraz 12.30-13.30. Prowadzi je pedagog teatru – Anna Zalewska-Uberman.

Lekcje są dostosowane do wieku uczniów i trwają 60 minut. Do wyboru są dwa rodzaje zajęć.

„Tajemnice sceny i widowni dla młodziaków” to propozycja dla dzieci od 6. roku życia.

Uczestnicy zajęć staną na scenie i będą mogli poczuć klimat teatru, a także dowiedzieć się, kto gra tam pierwsze skrzypce. W programie jest również wejście za kulisy. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć z bliska rekwizyty oraz kostiumy teatralne i sprawdzić, co się dzieje, kiedy gaśnie światło.

Z kolei w zajęciach „Tajemnice sceny i widowni dla starszaków” mogą wziąć udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Podczas lekcji młodzi ludzie dowiedzą się, jak powstaje spektakl i z jakimi wyzwaniami mierzą się aktorzy. Uczestnicy poszukają też ukrytych znaczeń rekwizytów i kostiumów, a także będą mogli odkryć swoją artystyczną duszę, obejrzeć projekty scenograficzne i poznać tajemnice teatru oraz specyficzne słownictwo.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy na zajęcia.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: [email protected] Koszt udziału w zajęciach – 10 złotych od osoby.

Szczegółowe informacje oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej teatru.

(hs za: UM Gdyni/fot. Jan Ziarnicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

1 0

Niby teatr, a wygląda jak skłot. Wstyd i hańba. 18:42, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%