Zamknij
REKLAMA

Nakręć się na wakacje w Gdyńskim Centrum Filmowym

11:29, 21.05.2022 | hs za: UM Gdyni/foty. mat. prasowe
Skomentuj
REKLAMA

Twoje dziecko interesuje się filmem, animacją, dźwiękiem i nie ma jeszcze planów na lato? Zapisz je na „Filmowe wakacje” w Gdyńskim Centrum Filmowym. To właśnie tutaj już od kilku lat organizowane są zimowe i letnie półkolonie lub warsztaty w kameralnym gronie. Podczas spotkań młodzi kinomaniacy nawiązują nowe znajomości, rozwijają filmowe pasje i twórczo spędzają wspólnie czas.

Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało ofertę na wakacje dla młodych miłośników kina. W programie pojawiają się półkolonie dla najmłodszych i zajęcia warsztatowe dla tych nieco starszych.  

WARSZTATY Z ANIMACJI POKLATKOWEJ

Termin: 27 czerwca-1 lipca, wiek uczestników: 12-14 lat.

Warsztaty z animacji poklatkowej będą trwały od poniedziałku do piątku. To codziennie pięć godzin zajęć edukacyjnych, których efektem będzie powstanie krótkiej animacji poklatkowej.Uczestnicy krok po kroku poznają tajniki powstawania filmu animowanego. Od napisanie scenariusza, przez storyboard, zaplanowanie świateł, zdjęcia, po udźwiękowienie i montaż.

Zajęcia poprowadzi Sebastian Bednarek, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a także w dziedzinie animacji.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom lunch, ubezpieczenie i niezapomniane wspomnienia z kreatywnej zabawy. W cenie jest też karnet do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

FILMOWE ZABAWY Z FRAJDĄ

Termin: 4-8 lipca, wiek uczestników: 7-10 lat.

To z kolei tygodniowe półkolonie, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00. Będą one wypełnione zabawą i zajęciami kreatywnymi, połączonymi z opieką nad dziećmi.

W programie między innymi: seanse filmowe, wycieczki po Gdyni oraz zabawy związane z tematyką filmową – dubbing, odgrywanie scenek w greenboxie, charakteryzacja filmowa, wycieczka do Gdyńskiego Centrum Animacji. Grupą zaopiekuje się Danuta Ślipy, czyli „Frajda nad morzem” – licencjonowana przewodniczka po Gdańsku, Gdyni i Sopocie.W cenie obiad, przekąski w ciągu dnia, ubezpieczenie oraz przede wszystkim świetna zabawa.

Podczas warsztatów w GCF-ie - dobra zabawa murowana // mat. prasowe/archiwum

WARSZTATY DOBRZE NAKRĘCONE Z DOMEM FILMOWYM

Termin: 11-15 lipca, wiek uczestników: 12-14 lat.

Te kreatywne warsztaty filmowe potrwają pięć dni, po pięć godzin dziennie. Na uczestników czeka wspólne tworzenie – pod okiem instruktorów Domu Filmowego – krótkiego filmu fabularnego: od pomysłu do premiery na ekranie kinowym.

W programie m.in.: pisanie scenariusza, plan zdjęciowy, zadania aktorskie i elementy montażu. Zajęcia poprowadzą uwielbiani przez młodzież Paulina Pohl i Kryspin Pluta.

W cenie lunch, ubezpieczenie i niezapomniane wspomnienia z tworzenia krótkiej produkcji filmowej, a także karnet do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Cena za osobę wynosi 850 zł.

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie GCF-u można uzyskać pod nr tel. 58 621 15 09 lub drogą mailową: [email protected]. Tam też przyjmowane są zapisy.

(hs za: UM Gdyni/foty. mat. prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%