Zamknij
REKLAMA

„Alicja w Krainie Czarów” i inne atrakcje Konsulatu Kultury

21:29, 03.06.2022 | hs za: UM Gdyni/mat. prasowe GCK
Skomentuj
REKLAMA

W naszym mieście Dzień Dziecka trwa przez cały tydzień. W nadchodzący weekend Gdynia Rodzinna i Konsulat Kultury zapraszają najmłodszych na premierę spektaklu pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Przedstawienie odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody, na scenie plenerowej Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. A po spektaklu leśnik zabierze widzów na wspólny spacer niezwykłym szlakiem Alicji.

W weekend 4 i 5 czerwca Gdynia Rodzinna i Konsulat Kultury zapraszają na spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów” na podstawie książki Lewisa Carrolla. Tym razem dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie na scenie plenerowej Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. Po spektaklu widzowie wybiorą się razem z leśnikiem na spacer niezwykłym szlakiem bohaterki.

Bajkowe widowisko „Alicja w Krainie Czarów” to świat, w którym wszystko jest możliwe. Czasami duże, innym razem małe, a kiedy indziej nawet szalone.W niedoczasie zabawy, pośród bezglutenowych ciastek i deadline’ów rodziców czasem trudno się odnaleźć. Raz trzeba być dużym, a raz małym, takim i siakim, pytać albo nie mówić nic.

Alicja doskonale wie, jak to jest być dzieckiem w świecie wiecznie zajętych dorosłych. Wie też, że ma już tego wszystkiego dosyć, a jedynym, co może jej pomóc jest przygoda.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci powyżej 5 roku życia. Czas trwania: 50 min. (bez przerwy). Wstęp jest wolny.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Odwiedź Konsulat Kultury

Na co jeszcze warto wybrać się w najbliższym czasie do Konsulatu Kultury?

W programie znajdziemy m.in. poniższe propozycje:

14.06 o godz. 9.00 – SPYNKA – Grupa Zabawowa dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich mam z Ukrainy. Spotkania są prowadzone przez wyszkolone animatorki z Ukrainy.Zajęcia odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu, we wtorki (godz. 9.00) i czwartki (godz. 16.00) i potrwają do końca sierpnia. Wstęp wolny.

15.06 o godz. 11.00 Fundacja Przytulny Domek zaprasza osoby 55+ na bezpłatne zajęcia jogi. W trakcie zajęć zadbamy o zdrowy kręgosłup, lepsze krążenie, większą ruchomość stawów i wzmocnienie mięśni. W programie także ćwiczenia oddechowe, rozluźniające oraz wspomagające pracę organizmu. Uczestnicy powinni mieć z sobą wygodny strój, matę i wodę. Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 11.00-12.00. Prowadząca: Joanna Ochędowska. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy pod nr tel.: 885 280 333. Projekt jest dofinansowany ze środków miasta „Organizacja czasu wolnego - Gdynia 55+ - sport, turystyka, rekreacja".

15.06 o godz. 17.00 – cykl warsztatów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą odbywać się w środy do 13.07, w godz. 17.00-19.00. Uczestnicy otrzymają pokaźną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej. Warsztaty poprowadzi fotograf Sebastian Mul. Koszt: 380 zł za cykl lub 100 zł za pojedyncze wejście. Bilety można kupić na stronie Konsulatu Kultury.

16.06 o godz. 9.00 Artystyczny Klub Malucha, czyli rytmika, zajęcia przeznaczone dla dzieci 0-2 lata i ich rodziców lub opiekunów. W trakcie zajęć maluchy poznają wiele piosenek, wierszyków, masażyków i tańców. Uczestnicy rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne. Bilety w cenie 15 zł/dziecko (opiekunowie wchodzą bezpłatnie) można kupić na stronie Konsulatu Kultury.

16.06 o godz. 16.00 – SPYNKA – Grupa Zabawowa dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich matek z Ukrainy. Spotkania są prowadzone przez wyszkolone animatorki z Ukrainy. Zajęcia odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu, we wtorki (godz. 9.00) i czwartki (godz. 16.00) i potrwają do końca sierpnia.. Wstęp wolny.

17 i 18.06 o godz. 19.00 oraz 19.06 o godz. 17.00 – spektakl „Pomoc domowa" w reż. Tomasza Podsiadlego. Mieszkanie, dwie sypialnie, mąż, żona, kochanek i kochanka. To tylko zapowiedź prawdziwej farsy, jednej z najzabawniejszych, jakie można zobaczyć na scenie teatru. Nadia, czyli tytułowa pomoc domowa, zrobi wszystko, aby jej szefowa Olga nie dowiedziała się, że jej mąż Norbert zaprosił na noc kochankę. Jednym zdaniem: zapowiada się prawdziwa komedia omyłek, która święci triumfy na wielu europejskich scenach. Bilety: 30 zł.

19.06 o godz. 11:00 – Teatrzyk Młodego Artysty. To wydarzenie, podczas którego dzieci i młodzież do lat 15 mogą podzielić się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz lub zbudować auto z patyków. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach w Konsulacie Kultury znajdują się na stronie internetowej instytucji.

(hs za: UM Gdyni/mat. prasowe GCK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%