Zamknij
REKLAMA

„Kurtyna” w górę. Zgłoś się do kolejnej edycji przeglądu

19:09, 05.06.2022 | hs za: UM Gdyni/Kurtyna
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami VII edycja „Kurtyny”, czyli Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna. W tym roku wydarzenie potrwa od 20 do 26 listopada. Jednak ci, którzy chcieliby wziąć w konkursie i zaprezentować się szerszej publiczności, mogą się zgłaszać już teraz. Ruszył nabór uczestników – amatorskich grup i zespołów teatralnych, a także aktorów.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 września.

Przegląd Teatrów Amatorskich „Kurtyna” im. Marka Hermanna to konkurs, którego celem jest popularyzacja teatru i rozwijanie wrażliwości na sztukę. Co roku inspiruje on twórców amatorów, a także aktywizuje i integruje środowiska katolickie. Promuje też twórczość hołdującą wartościom ewangelicznym i tradycji katolickiej. W tym roku odbędzie się VII edycja tego wydarzenia.

Tegoroczna odsłona przeglądu potrwa od 20 do 26 listopada. Tradycyjnie odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Małym Kacku. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Józefa Wybickiego – autora „Mazurka Dąbrowskiego”. Dlatego przeglądowi będzie towarzyszyć konkurs na plakat pt. „Hymn Polski”.

Organizatorzy „Kurtyny” przeprowadzą go wraz z Biblioteką Gdynia.Ruszył nabór amatorskich grup i zespołów teatralnych oraz aktorów, którzy chcieliby wziąć udział w przeglądzie. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września na adres: [email protected]

Zgłoszenia mogą przesyłać grupy i aktorzy, którzy mają w swoim repertuarze spektakl zawierający przesłanie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, a jego treść oraz środki wyrazu nie są obraźliwe, niemoralne i nie ranią uczuć religijnych innych osób.

Aby wziąć udział w konkursie, oprócz formularza zgłoszeniowego należy również przesłać materiały dokumentujące zgłaszany do przeglądu spektakl – scenariusz, nagranie wideo oraz notatkę prasową na temat przedstawienia i prezentującej go osoby lub grupy.

Materiały i podpisany formularz zgłoszeniowy trzeba przesłać do 9 października na adres: Kapituła Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna” im. Marka Hermanna, ul. bpa Jana Bernarda Szlagi 3, 81 –506 Gdynia, z dopiskiem „Kurtyna 2022”.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej „Kurtyny”.

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze najlepsze spektakle, które powalczą o Złotą Kurtynę podczas tegorocznej edycji przeglądu. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 20 tys. złotych.

Przegląd Teatrów Amatorskich „Kurtyna” organizuje Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Małym Kacku.

(hs za: UM Gdyni/Kurtyna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%