Zamknij
REKLAMA

Sukces absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej

14:50, 09.06.2022 | hs za: GSF/foto P. Wyszomirski
Skomentuj
REKLAMA

Dwa filmy absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazły się w oficjalnej selekcji konkursu Busan Inter-City Film Festival w Korei Południowej. Obrazy Luizy Budejko oraz Hanny Kilińskiej to filmy dyplomowe, które powstały w gdyńskiej filmówce.

6. edycja festiwalu filmowego Busan Inter-City odbędzie się między 2 a 4 września 2022. Do udziału w festiwalu zostały zaproszone m.in. ośrodki należące do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu.

Do tego elitarnego grona w ubiegłym roku dołączyła także Gdynia.

„Wskrzeszenie” w reżyserii Luizy Budejko to historia 10-letniej Magdy, która traci młodszego brata.

Wskutek tragedii ojciec pogrąża się w głębokim żalu, matka jest zaś oschła i niedostępna. Żeby poradzić sobie z sytuacją, Magda postanawia ożywić Marcela i ma na to świetny pomysł, który musi się udać.

Luiza Budejko jest reżyserką i scenarzystką, absolwentką Gdyńskiej Szkoły Filmowej, ukończyła również Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy oraz Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym (na kierunku obój). Przez lata związana z Ogniskiem Teatralnym Haliny i Jana Machulskich. Reżyserowała krótkie formy teatralne, etiudy fabularne, filmy dokumentalne i teledyski.

Drugi z nominowanych filmów to „Nie mów tak do mnie” w reż. Hanny Kilińskiej.

Film opowiada historię Tiny i Juliana, uzdolnionego muzycznie rodzeństwa. Przygotowują się do koncertu, który ma odmienić ich los. Na drodze do sukcesu stają jednak strach, uzależnienie i konflikty, które powinny były zostać rozwiązane już dawno temu. Tina musi podjąć najtrudniejszą decyzję swojego życia.

Hanna Kilińska jest absolwentką reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Urodziła się w Poznaniu, przez pewien czas związana była z Wrocławiem i wrocławskim AKRF Fosa, obecnie mieszka w Warszawie. Decyzję o wejściu na drogę filmową podjęła w wieku 16 lat. Jest autorką kilkunastu etiud fabularnych i dokumentalnych, docenianych na ogólnopolskich festiwalach kina amatorskiego i studenckiego.

(hs za: GSF/foto P. Wyszomirski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%