Zamknij
REKLAMA

Open'er porywa tłumy. Pierwszy dzień za nami

19:57, 30.06.2022 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Po przerwie spowodowanej pandemią Open’er Festival wrócił do Gdyni. Za nami pierwszy dzień muzycznej uczty.

Ludzie, którzy pojawili się na lotnisku, nie kryli entuzjazmu. Tęsknili za festiwalem i odliczali godziny do jego rozpoczęcia. W środę na Orange Main Stage pojawili się uwielbiani przez publiczność: Ralph Kamiński, Måneskin i Imagine Dragons.

Przed nami jeszcze trzy dni koncertów.

Po dwuletniej przerwie wymuszonej przez pandemię Open’er Festival wrócił na lotnisko Gdynia–Kosakowo. Tym samym fani dobrej muzyki tłumnie przybyli do naszego miasta.

– Open’er tęsknił za Gdynią i mam nadzieję, że Gdynia tęskniła za Open’erem. Od tylu lat jesteśmy razem, że właściwie trudno to sobie wyobrazić. To jest fantastyczna współpraca – połączenie tego niezwykłego miasta, z niezwykłą energią, ambicjami i największego, najważniejszego, najciekawszego wydarzenia muzycznego tego typu w Polsce. Obie te energie się ze sobą łączą i są ze sobą tożsame – mówi Mikołaj Ziółkowski, szef agencji Alter Art, która organizuje Open’era.

Za festiwalem tęsknili też odbiorcy. I to nie tylko ci z Polski, ale z całego świata. Na Open’erze poczuli w końcu, że życie po pandemii wraca do normalności. Do Gdyni przyjechali ludzie m.in. z Krakowa, Poznania, Włoch, a nawet Brazylii. Nie brakuje też mieszkańców Trójmiasta. Dla niektórych to pierwsza wizyta na Open'erze, dla innych jedna z wielu, ale wciąż tak samo wyczekiwana i ekscytująca.  

Pierwszy dzień za nami

W środę, 29 czerwca festiwal odtworzył kanadyjski zespół Mother Mother. A już o godz. 18.00 Orange Main Stage opanował Ralph Kamiński. Innymi gwiazdami tego wieczoru byli Måneskin i Imagine Dragons. Wszyscy artyści porwali tłumy do tańca.

Na zdj. Dan Reynolds z Imagine Dragons // fot. Karol Stańczak 

Z kolei na Tent Stage wystąpili m.in. The Smile i Vito Bambino.

Ale Open’er to nie tylko muzyka. To także strefa silent disco, NGO, wystawa „Gdynia w klimacie” oraz spotkania i warsztaty. Na terenie festiwalowego miasteczka znajduje sie wiele stanowisk partnerów, a dla głodnych lub spragnionych – lokale gastronomiczne.   

Atrakcje w kolejnych dniach

Przed nami jeszcze trzy dni festiwalu. Na scenach pojawią się kolejni polscy i zagraniczni artyści. 

W czwartek na Orange Main Stage wystąpią: Royal Blond, Glass Animals, Twenty One Pilots i Playboi Carti. 

Pamiętajmy też o pozostałych festiwalowych scenach. To tam właśnie usłyszymy m.in. Years & Years (Tent Stage), Żabsona (Tent Stage), Króla (Alter Stage), Lilly Palmer (Beat Stage), Muchy i Mięthę (Czujesz klimat? Stage). 

Szczegółowy program tegorocznego festiwalu można sprawdzić na stronie Open’era.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%