Zamknij
REKLAMA

Przed nami już siódma Kurtyna

20.45, 30.10.2022 hs za: KACK – Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury Aktualizacja: 20.57, 30.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Siódmy już Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2022 organizowany przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku odbędzie się w dniach 20-26 listopada 2022 r.

Siódmy już Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2022 organizowany przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku odbędzie się w dniach 20-26 listopada 2022 r.

W tym roku – Kurtyna wpisuję się w obchody roku Józefa Wybickiego i z tej okazji na widzów i uczestników czekają przygotowane przez organizatorów niespodzianki przybliżające jego postać a przygotowane przy współpracy z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Trwa również tematyczny konkurs współorganizowany przez Gdyńską Bibliotekę.

Kurtyna rozpocznie się w niedzielę 20 listopada br. Mszą Świętą o godzinie 18:00 po której widzowie obejrzą spektakl otwarcia pt. „PSIAKOŚĆ” w wykonaniu Teatru Komedii Valldal.

15 finalistów VII Kurtyny (wyłonionych z 41 zgłoszeń) to zespoły reprezentujące całą Polskę – od Wrocławia, poprzez Kłodzko, Żywiec, Gliwice, Chorzów, Dębicę, Warszawę, Łódź, Dębicę, Ostródę, Pniewite aż do Gdańska, Gdyni i Rumi. Zaprezentują oni swoje spektakle na deskach kurtynowej sceny zbudowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku od poniedziałku do piątku - codziennie od godziny 18:30. Spektakle, wywiady z ich twórcami oraz inne wydarzenia finałowego tygodnia VII Kurtyny będą transmitowane również on-line na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia.

Finał

Finałowy tydzień Kurtyny zakończy się 26 listopada br. o godzinie 15:00. rozdaniem nagród połączonym z koncertem gdańskiego chóru Music Everywhere. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 20.000 PLN. Wśród nich Złota Kurtyna o wartości 5.000 PLN ufundowana przez Alicję i Jarosława Biereckich, Srebrna Kurtyna o wartości 3.000 PLN ufundowana przez Narodowy Instytut Wolności oraz Kurtyna Specjalna o wartości 3.000 PLN ufundowana przez Prezydenta Gdyni Pana Wojciecha Szczurka.

"Korzystając z życzliwości mediów już dziś dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które ofiarowały swoją pomoc finansową i materialną przy organizacji tegorocznej Kurtyny oraz członkom Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, bez których Kurtyny by po prostu nie było." - mówi Jarosław Szydłak ze Stowarzyszenia Katolickie Centrum Kultury.

Teatralnym zmaganiom scenicznym towarzyszy od 2016 roku niezwykła atmosfera CafeWieży, która czeka na widzów, gwarantując dobrą kawę, smakowite ciasta i okazję do spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń.

Kurtyna od początku istnieje dzięki ludziom o wielkich sercach.

Od początku jest też przestrzenią do niesienia pomocy.

"Jak co roku będzie można podczas Kurtyny wesprzeć budowę Katolickiego Centrum Kultury w Gdyni oraz nabyć niezwykłe rękodzieło Sióstr Karmelitanek Bosych z Gdyni.

Bądźcie z nami na żywo w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni, na YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia, na www.kurtynamalykack.pl oraz na FB @przegladkurtyna."

- dodaje Szydłak.

Poniżej prezentujemy Finalistów VII Kurtyny i ich spektakle.

 1. Alicja Wojnarowska „ODDECH” Dębica
 2. Grupa Teatralna Czarne Owieczki „ZA ÓSMĄ GÓRĄ” Pniewite
 3. Grupa Teatralna Po/między „MIĘDZY STRONAMI” Wrocław
 4. Klub Inicjatyw Twórczych „PROCES CZYLI RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA” Gdańsk
 5. Koło Teatralne Klas Trzecich „CZAS TO MIŁOŚĆ” Żywiec
 6. Młodzieżowa Akademia Teatralna „TOŻSAMOŚĆ PANA COGITO” Gdańsk
 7. Scena Dziewiąta „WIELE HAŁASU O....” Gdynia
 8. Teatr 40 Serc „SEKRETARKA MIŁOSIERDZIA” Rumia
 9. Teatr Dzikie Koty „NIE - BOSKA KOMEDIA” Kłodzko
 10. Teatr Ephata „WINDA” Gdańsk
 11. Teatr Krzesiwo „SELFIE” Warszawa
 12. Teatr Przebudzeni „SZATNIA” Ostróda
 13. Teatr Reduta Śląska „BLEEE” Chorzów
 14. Teatr Smile - Łódzki Teatr Osób z Niepełnosprawnością „CIEPŁE I PUCHATE” Łódź
 15. Teatr Ubogich „BRACIA” Gliwice

Współorganizatorami VII Kurtyny są Miasto Gdynia oraz Narodowe Centrum Kultury. Projekt „VII Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna KURTYNA w Gdyni Małym Kacku” dofinansowano ze środków budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

VII Kurtyna cieszy się patronatami honorowym Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego, Jarosława Sellina Sekretarza Stanu w MKiDN oraz Głównego Konserwatora Zabytków, Dariusza Drelicha Wojewody Pomorskiego, Wojciecha Szczurka Prezydenta Gdyni oraz patronatem Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Związku Piłsudczyków RP.

Patronatem medialnym VII Kurtynę objęli TVP Kultura, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, Gość Niedzielny i portal mlodagdynia.pl a wspiera nas jako partner medialny również Radio Plus.

(hs za: KACK – Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%