Zamknij
REKLAMA

„Sabina” w programie nadchodzącego festiwalu Camerimage w Toruniu

10.52, 05.11.2022 hs za: GSF Aktualizacja: 10.54, 05.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

„Sabina” Diany Zamojskiej zostanie zaprezentowana w programie etiud studenckich tegorocznej edycji Festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Toruniu w dniach 12 – 19 listopada.

„Sabina” – film dyplomowy Diany Zamojskiej – ukazuje spotkanie 50-letniej Sabiny z młodą, pełną życia i pogrążoną w wirze swoich własnych problemów Anką. Spotkanie dojrzałości z nieokiełznaną młodością przynosi nieoczekiwane efekty.

„Sabina” będzie jednym z nielicznych polskich filmów, prezentowanych w programie etiud studenckich tegorocznego Camerimage – prestiżowego międzynarodowego festiwalu autorów zdjęć filmowych – obok filmów m.in. z Austrii, Brazylii, Czech, Finlandii, Holandii, Litwy, Meksyku, Niemiec i USA.

* * *

O FESTIWALU

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE  jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. EnergaCAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy.

W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom.

EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

Więcej informacji o festiwalu:

camerimage.pl

(hs za: GSF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%