Zamknij
REKLAMA

KULT znów zagra w Gdyni. Trasa Pomarańczowa 2020. Od dziś sprzedaż biletów

10.59, 16.09.2020 hs za: Kult Aktualizacja: 11.05, 16.09.2020
Skomentuj
REKLAMA

Ogłoszono tegoroczne daty koncertów Kultu w ramach Pomarańczowej Trasy 2020.

24 października zawitają do Gdyni.

W czasie tegorocznej trasy Kult odwiedzi 9 miast. Pierwszy koncert zagra 9 października w Warszawie, a ostatni 28 listopada w Krakowie.

We wrześniu 2020 odeszli z zespołu Tomasz Glazik i Janusz Grudziński. Nowymi muzykami którzy dołączyli do Kultu są Mariusz Godzina (saksofon) oraz Konrad Wantrych (klawisze).  

Sobota, 24 października 2020 o 19:00 – 21:30

Gdynia Arena

Bilety w cenie 90 zł będą dostępne w sprzedaży od dn. 16.09.2020 w https://goingapp.pl/

Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Obydwaj grali wcześniej w zespole Poland, jednym z pierwszych punkowych zespołów w Polsce. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Już po tym koncercie doszło do pierwszej zmiany, miejsce Gierszewskiego (trafił później do Daabu) zajął Norbert Kozakiewicz. Dołączył też gitarzysta Alek Januszewski. W tym składzie Kult istniał tylko trzy miesiące. We wrześniu 1982 r., dwukrotnie wystąpił podczas pożegnalnych koncertów Brygady Kryzys w warszawskiej Rivierze. Miesiąc później odeszli Januszewski (założył Gardenię; w późniejszych czasach tworzył też okładki płyt, m.in. Aya RL czy Siekiery) i Bagan, a ich miejsce zajęli gitarzysta Piotr Morawiec i klawiszowiec Janusz Grudziński. Zresztą w pierwszych latach istnienia Kult nie grał wielu koncertów, a niemal na każdy z nich przygotowywał nowy repertuar. Powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych fonogramach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym.

(hs za: Kult)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ketorenketoren

0 0

Kazik będzie jutro w Warszawie. Wejściówki są na Empik Bilety. Dla stęsknionych mega opcja. Kto się tam wybiera? My jedziemy sporą grupą. Strasznie nam się tęskni za koncertami, a już szczególnie za tym gościem ;-) 08:55, 08.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%