Zamknij
REKLAMA

Atrakcje dla najmłodszych w Gdyńskim Centrum Kultury

Atrakcje dla najmłodszych w Gdyńskim Centrum Kultury
  • niedziela 14 sierpnia, 10:00
  • 21.05.2022
  • Gdyńskie Centrum Kultury
  • wg cennika/wstęp wolny
Co nas czeka w najbliższym czasie w Gdyńskim Centrum Kultury? Cały wachlarz atrakcji dla dzieci, młodzieży i całej rodziny. Będzie muzycznie, teatralnie, ale nie zabraknie też rozmów o astronomii i fizyce z cyklu spotkań pod hasłem „Światło Gwiazd”.

– W maju i czerwcu Gdyńskie Centrum Kultury wraz z partnerami przygotowało dla najmłodszych cały wachlarz atrakcji. W naszym repertuarze nie zabraknie m.in. spektakli teatralnych, muzyki i tańca, ale także wielu ciekawych rozmów o... gwiazdach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami i opiekunami – zachęca Beata Nawrocka, dyrektorka Gdyńskiego Centrum Kultury. 

Spektakle dla najmłodszych

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej. 

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu. Spektakle odbędą się w następujących terminach: 


w poniedziałek, 30 maja o godz. 17.00,
we wtorek, 31 maja o godz. 9.00 i 11.00,
w środę, 1 czerwca o godz. 9.00 i 11.00.


Przedstawieniu towarzyszą warsztaty z psychologiem oraz specjalne wydawnictwo wprowadzające.

Przy rezerwacji grupowej (powyżej 15 osób) obowiązuje rabat 20% oraz bezpłatne wejście dla opiekunów.

Preferencje wiekowe: 3-99 lat, czas trwania: 55 minut. Premiera innego spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” odbędzie się 4 czerwca o godz. 12.30 w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo.

Kolejne przedstawienie można zobaczyć w niedzielę, 5 czerwca o godz. 12.30. W niedoczasie zabawy, pośród bezglutenowych ciastek i „dedlajnów” rodziców czasem, trudno się odnaleźć. Trzeba być raz dużym, a raz małym, takim i siakim, pytać, albo nie mówić nic.

Alicja doskonale wie, jak to jest być dzieckiem w świecie wiecznie zajętych dorosłych. Wie też, że ma już tego wszystkiego dosyć, a jedynym, co może jej pomóc, jest przygoda. 

Artystyczny Klub Malucha

To zajęcia muzyczne przeznaczone dla dzieci do drugiego roku życia i ich rodziców lub opiekunów.

Każde spotkanie to niezwykła muzyczna przygoda, która wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem i wpływa na ich przyszłe relacje. Podczas zajęć uczestnicy śpiewają, grają na prostych instrumentach muzycznych, uczą się wierszyków, tańczą (również na rączkach u mamy) i bawią się przy akompaniamencie pianina. Nie brakuje też ćwiczeń logopedycznych, ruchowych oraz dziecięcych masażyków. 

Artystyczny Klub Rodzica

To cykl sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, a przy okazji bawią się i uczą. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00 i trwają około 60 minut. Artystyczny Klub Rodzica odbędzie się w terminach: 


21 maja „Rodzinna Sensoplastyka®” – kreatywnie się brudzimy,
4 czerwca „Wakacje na działce” – odkrywamy tajemnice przyrody,
18 czerwca „Początek” w reż. Małgorzaty Mach – magiczny spektakl Teatru Baniek.


Muzycznie i tanecznie

Mała Gdyńska Filharmonia to poranki muzyczne dla dzieci. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet. 

Jeżeli ktoś jest ciekawy, jak wyglądają baletki i co to jest baletowa paczka, powinien wybrać się na niezapomniany poranek muzyczny dla dzieci pt. „Baletowe opowieści z Jasiem i Małgosią”. Wydarzenie odbędzie się 15 maja o godz. 11.00. 

Najmłodsi poznają bajkowy świat Jasia i Małgosi, w którym mieszka leśny głos, dwa niesforne kotki, Baba Jaga i leśne skrzaty. 

Na scenie usłyszymy i zobaczymy: Karolinę Klawitter – sopran, Donatę Zuliani – mezzosopran, Aleksandrę Szymczewską – fortepian oraz Tancerzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej z Gdańska. 

Z kolei 12 czerwca o godz. 11.00 Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na „Muzyczne przeboje z bajkowego ekranu”. Podczas koncertu usłyszymy utwory z filmów Walta Disneya.

W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszymy m.in. Meridę Waleczną, Pocahontas, Roszpunkę z „Zaplątanych” i Herkulesa. Wystąpi wokalistka młodego pokolenia, absolwentka Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku – Patrycja Ziniewicz. 

„Światło Gwiazd”

Cykl „Światło Gwiazd” to spotkania z astronomami i fizykami z Obserwatorium i Fundacji Aleksandra Jabłońskiego. 

Czy latem możemy zmarznąć, a zima może być gorąca? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? Czy można ją zobaczyć? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonamy się o tym już 23 maja o godz. 11.00 podczas spotkania pt. „Ciepło-zimno”. 

Wydarzenia jest dedykowane dzieciom powyżej 12. roku życia. 

Teatrzyk Młodego Artysty

Podczas tego wydarzenia młodzi artyści mogą wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz lub zbudować auto z patyków.

Kiedy?

8 maja o godz. 11.00,

16 czerwca o godz. 11.00.

Więcej informacji i rezerwacje oraz bilety są dostępne na stronie Gdyńskiego Centrum Kultury oraz Facebooku.

(hs za: Policja Gdynia/fot. mat. prasowe)

sierpień 2022


25.06 sobota 14.08 niedziela
Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

25 czerwca 2022  - 14 sierpnia 2022

Czytaj więcej
14.08 niedziela
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
17.08 środa
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
18.08 czwartek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
19.08 piątek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
20.08 sobota
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
21.08 niedziela
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
24.08 środa 28.08 niedziela
Znamy program Festiwalu Miasto Słowa

Znamy program Festiwalu Miasto Słowa

24 sierpnia 2022  - 28 sierpnia 2022

Czytaj więcej
24.08 środa
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni