Zamknij
REKLAMA

Wystawa fotografii Michała Ałaszewskiego na Open House Gdynia

Wystawa fotografii Michała Ałaszewskiego na Open House Gdynia
  • niedziela 14 sierpnia, 17:00
  • 21.05.2022
  • Gdynia, YMCA
  • wstęp wolny
8. edycja festiwalu Open House Gdynia zbliża się wielkimi krokami. To wydarzenie dla miłośników architektury i designu potrwa od 20 do 22 maja. W jego ramach będzie można nie tylko odwiedzić niedostępne na co dzień miejsca, ale także wybrać się w muzyczną podróż do przeszłości. Swoje przeboje zagra m.in. zespół Papa D.

Tegoroczna edycja Open House Gdynia odbędzie się pod hasłem „Powrót do Edenu”. Uczestnicy mogą zatem liczyć na nostalgiczne wycieczki do miejsc z duszą oraz sporą dawkę kulturalnych atrakcji.

– Tym razem chcemy przypomnieć Gdynię z dawnych lat i powrócić do czasów dzieciństwa. Dla wielu z pewnością będzie to sentymentalna podróż. Nie zabraknie dobrej muzyki, a także spotkań z architekturą i historią – mówi Diana Lenart, koordynatorka Open House Gdynia.

Niezapomnianych wrażeń dostarczą koncerty.

W sobotę, 21 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze na Kamiennej Górze zagra zespół Papa D (dawniej Papa Dance) z wokalistą Pawłem Stasiakiem.

Grupa zabierze publiczność w muzyczną podróż do przeszłości. To w końcu legenda lat 80. Zespół ma na swoim koncie przeboje, takie jak: „Gdzie jest Ola”, „Monaliza”, „Kamikadze wróć”, „Szary wiruje pył”, „Naj Story”, „Czarny śnieg”, czy „Bezimienni”. Muzycy kilkukrotnie byli doceniani podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występują też na największych imprezach muzycznych w kraju.

Z kolei w niedzielę, 22 maja w okolicy Wzgórza Bernadowo wystąpi Roman Walczak. Muzyk współpracował z samym Stevem Hackettem, legendarnym gitarzystą zespołu Genesis. W ubiegłym roku wydał album „Taniec dwóch księżyców”.

W planach są też m.in. spacery szlakiem dawnych klubów i restauracji. Uczestnicy tradycyjnie odwiedzą też miejsca na co dzień niedostępne. Zajrzą m.in. do kamienicy Hundsdorffów, Marioli Café, siedziby Automobilklubu Morskiego, budynku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego czy słynnego „Piekiełka” w podziemiach hotelu Mercure Gdynia Centrum. Chętni będą mogli również wybrać się na spacer po Działkach Leśnych i zwiedzić je od strony podwórek, a także zajrzeć w boczne uliczki.

Wśród festiwalowych atrakcji znajdzie się też wystawa fotografii Michała Ałaszewskiego. Będzie można ją zobaczyć w sobotę, 21 maja o godz. 17.00 w budynku YMCA. Wystawionych zostanie 100 prac prezentujących głównie Gdynię.

O festiwalu

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który na całym świecie otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Szczegółowe informacje są na bieżąco udostępniane na facebookowym profilu festiwalu Open House Gdynia.

Gdynia jest pierwszym polskim miastem należącym do rodziny Open House Worldwide, czyli organizacji zrzeszającej 42 miasta z całego świata. Festiwal popularyzuje wartości historyczne i estetyczne architektury oraz promuje dobry design. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Londynie w 1992 roku.

(hs za: UM Gdyni/fot. materiały prasowe)

sierpień 2022


25.06 sobota 14.08 niedziela
Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

25 czerwca 2022  - 14 sierpnia 2022

Czytaj więcej
14.08 niedziela
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
17.08 środa
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
18.08 czwartek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
19.08 piątek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
20.08 sobota
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
21.08 niedziela
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
24.08 środa 28.08 niedziela
Znamy program Festiwalu Miasto Słowa

Znamy program Festiwalu Miasto Słowa

24 sierpnia 2022  - 28 sierpnia 2022

Czytaj więcej
24.08 środa
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni