Zamknij
REKLAMA

Hale Targowe pełne kwiatów i zabawy

Hale Targowe pełne kwiatów i zabawy
  • wtorek 9 sierpnia, 10:00
  • 21.05.2022
  • Hale Targowe w Gdyni
  • zapisy
Miejskie Hale Targowe w Gdyni to nie tylko miejsce, gdzie można zrobić zakupy, ale także przestrzeń pełna kultury i kreacji. Nie inaczej będzie w sobotę, 21 maja podczas kolejnego „Dnia Kreatywnego”. Tym razem jego tematem przewodnim będą kwiaty.

W sobotę, 21 maja w Miejskich Halach Targowych miłośnicy kwiatów, ziół i roślin będą mieli znakomitą okazję odkryć świat, który niezmiennie jest źródłem nowych inspiracji m.in. w sztuce, kulturze i życiu codziennym. Poza tym gdyńskie wydarzenie przybliży mieszkańcom sylwetki oraz historie tutejszych kwiaciarek – ich wpływ na kształtowanie wizerunku przedsiębiorczości i tradycji kupieckich tego miejsca.

Co nas czeka podczas „Dnia Kreatywnego” w Miejskich Halach Targowych?

Warsztat „Palmowy Liść” z Olgą Obst

Olga Obst to gdyńska artystka i animatorka sztuki, od kilkunastu lat współpracująca z organizacjami pozarządowymi, samorządami i instytucjami wspierającymi rozwój edukacji artystycznej, a także promowanie wydarzeń kulturalnych na Pomorzu.

Na swoim koncie ma setki szkoleń oraz autorskich warsztatów artystycznych m.in. kursy rysunku, warsztaty projektowania plastycznego, form użytkowych, dekoratorskie, modowe, planowania przestrzennego i architektury.

Podczas warsztatów z Obst będzie można stworzyć wspaniały i dekoracyjny liść palmy, bambusa lub czegoś innego, równie ciekawego. Uczestnicy będą mogli wykorzystać właściwości „plisowania” i zobaczyć, jakie piękne i trwałe dekoracje powstają z papieru. Potem takie dzieło można wyeksponować w wazonie lub butelce, wykorzystać jako dekorację stołu lub postawić w ulubionym miejscu w mieszkaniu. Poza tym taki własnoręcznie wykonany papierowy kwiat to także dobry pomysł na prezent.

Kiedy?

21 maja w godz. 10.00-12.00.

Gdzie?

Hala Łukowa (główne wejście).

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatdiylisc

Warsztat KwieciMy – zabawy plastyczno-sensoryczne dla dzieci w wieku 5-8 lat

Prowadzące warsztat – Magdalena Błeńska i Klaudia Jarecka-Świeca – to dwie niepoprawne entuzjastki kultury opartej na współdziałaniu. W Halo Kulturze odpowiadają za Otwartą Pracownię Ślad – kreatywną przestrzeń działań społeczno-kulturalnych, przede wszystkim dla dzieci. Prowadzą w niej zajęcia integrujące i aktywizujące mieszkańców mające na celu zwiększenie dostępności kultury oraz poczucia sprawczości dzieci i młodzieży.

Nie każdy wie, że rośliny kwiatowe istniały na Ziemi już 60 milionów lat temu, znacznie wcześniej niż ludzie. Wciąż jednak zachwycają swoją różnorodnością barw, kształtów i zapachów, pobudzają zmysły i rozwijają wyobraźnię.

Warsztat KwieciMy to fascynująca, kreatywna, skupiona na procesie twórczym i eksperymencie zabawa z kwiatami. Przecieranki, kolaże kwiatowo-ziołowe, słoiki zapachowe, pachnące zielniki artystyczne, a może drukowanie świeżymi roślinami? To wszystko będzie można zrobić podczas zajęć.

Kiedy?

21 maja w godz. 10.00-12.00.

Gdzie?

Hala Łukowa (główne wejście).

Więcej informacji na stronie: https://app.evenea.pl/event/zabawykwiecimy/

Warsztat kosmetyczno-ziołowy z „Sianko”

Warsztat poprowadzi Katarzyna Banaś – adeptka ziołozbieractwa. Podstawową wiedzę o ziołach przekazała jej babcia. Nieokreślona tęsknota za tym, co dzikie i naturalne towarzyszyła jej w dorosłym życiu, aż postanowiła zająć się tym na poważnie. Uwielbia przyglądać się przyrodzie. Jest certyfikowaną, leśną przewodniczką i absolwentką kursu Pedagogiki Dzikiej Przyrody.

Mieszkając w mieście, możemy żyć bliżej natury. Dlatego podczas warsztatów dowiemy się, z jakich ziół można przygotować domowe kosmetyki lub przyprawy i odkryjemy, które z nich są właściwie jadalne.

Podczas zajęć będziemy mogli zrobić sól ziołową do kąpieli i maseczkę, a zdobytą wiedzę od razu zastosować we własnej kuchni. Podczas spaceru wokół Hali Targowej uczestnicy poszukają roślin do przyrządzania różnych smakołyków.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które są zupełnie zielone w temacie dzikich roślin jadalnych oraz te, które już o nich trochę wiedzą. Będzie to znakomita okazja, żeby wymienić się doświadczeniem i wiedzą.

Kiedy?

21 maja w godz. 10.00-12.00.

Gdzie?

podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 320.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatsianko

Warsztat tworzenia florystycznego kolażu z „Karuzelą Pasji”

„Karuzela Pasji” to pracownia prac ręcznych prowadzona przez rzemieślniczkę Elżbietę Konieczną, która uważa, że „moc ma każdy, należy ją tylko uwolnić i pozwolić sobie rozwinąć skrzydła”.

Wiosna to pora roku, która zachwyca bogactwem kolorów. Tworzą je m.in. kwiaty, które niestety szybko przekwitają. Jest jednak sposób, aby zachować je dłużej. Jaki? Tworząc np. swoją własną kompozycję z suszonych kwiatów w formie obrazu, który ozdobi naszą ścianę albo stanie się prezentem dla kogoś bliskiego.

Uczestnicy dostaną wszystkie niezbędne materiały potrzebne podczas warsztatów. Jeśli jednak ktoś ma własne zasuszone roślinki lub kolorowe gazety i chciałby je wykorzystać do stworzenia florystycznego kolażu – może przynieść je ze sobą.

Kiedy?

21 maja w godz. 12.30-14.30.

Gdzie?

podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 320.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warszatflorystycznykolaz.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, wcześniej trzeba się jedynie zapisać pod wskazanymi powyżej linkami.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

(hs za: UM Gdyni)

sierpień 2022


25.06 sobota 14.08 niedziela
Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

Scena Letnia, czyli teatr na plaży zaprasza

25 czerwca 2022  - 14 sierpnia 2022

Czytaj więcej
8.08 poniedziałek 13.08 sobota
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Edycja 8 - Stacja Sanatorium
9.08 wtorek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
10.08 środa
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
11.08 czwartek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
12.08 piątek
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni
14.08 niedziela
Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni