Zamknij
REKLAMA

Arab Blues | pokazy online

Arab Blues | pokazy online
  • czwartek  listopada, 18:00
  • 28.11.2020
  • Klub Filmowy
28-29 listopada 2020, godz. 18:00

bilety: 14 zł → dostępne: Interticket.pl

reżyseria: Manele Labidi

występują: Golshifteh Farahani, Majd Mastoura

szczegóły: komedia obyczajowa, Francja/Tunezja, 2019, 97 min.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe.

Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli - Golshifteh Farahani (gwiazda „Patersona” Jima Jarmuscha oraz „Co wiesz o Elly” Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są. Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w „Arab Blues” Tunezja dochodzi do siebie po arabskiej wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii.

Opis i materiały dystrybutora Gutek Film

Zasady uczestnictwa w pokazie online:

1. Kup bilet w cenie 14 zł za pośrednictwem sieci Interticket: https://klubfilmowy.interticket.pl/

2. Na podany adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie zakupu, a w dniu pokazu - około godziny przez seansem, link wraz z hasłem, pod którym będzie można zobaczyć film (serwis Vimeo).

3. Link jest aktywny przez dodatkowe 30 minut, co oznacza, że aby obejrzeć cały film seans należy zacząć najpóźniej o godz. 20:30.

___

Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:- najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;- połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania.

Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.- system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;

Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy.

Prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:

Rozdzielczość obrazu Zalecana stała prędkość

HD – 1080p 30 Mb/s

HD – 720p 15 Mb/s

SD – 480p 7 Mb/s

SD – 360p 3 Mb/s

styczeń 2021


21.01 czwartek
STYCZEŃ w Muzeum Miasta Gdyni
22.01 piątek
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
23.01 sobota
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
24.01 niedziela
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
26.01 wtorek
STYCZEŃ w Muzeum Miasta Gdyni