Zamknij
REKLAMA

czwartek, 12.03, godz. 19:00

Konsulat Kultury

Bilety: wg cennika

WORLD OF BOSSA NOVA - to muzyczna opowieść o historii bossa novy. 
Będzie to szczególna okazja do spotkania z brazylijską muzyką, jako że właśnie minęło 60 lat od ukazania się na płycie pierwszej kompozycji w historii bossa novy, "Chega de Saudade" - piosenki skomponowanej przez zmarłego w 2019 roku Joao Gilberto, legendarnego twórcę bossa novy. Zespół LATIN TRIO zagra w Polsce trasę koncertową w najlepszych klubach muzycznych. 


Specjalnie dla Was zabrzmią najpiękniejsze kompozycje z Ameryki Południowej, jak "Girl From Ipanema", "One note samba", "Desafinado", "Mas que nada" i wiele innych światowych przebojów bossa novy.
Będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję wysłuchania zarówno utworów wspomnianego już Joao Gilberto, jak też Antonio Carlosa Jobima i innych wybitnych kompozytorów. Wszystko to w interpretacjach znakomitych brazylijskich muzyków - świetnej wokalistki Re Adegas, rewelacyjnego gitarzysty, grającego również na cavaquinho, Nelsona Latif oraz najbardziej rozpoznawalnego poza granicami naszego kraju polskiego interpretatora i kompozytora muzyki w stylistyce brazylijskiej, pianisty Macieja Łyszkiewicza (znanego m.in. ze współpracy z brazylijską gwiazdą Ive Mendes).

Gdynianin MACIEJ ŁYSZKIEWICZ- kompozytor i pianista. założyciel zespołów NO LIMITS, ŁYCZACZA, LESZCZE I IZA&LATYNOSCY BROTHERS. Jest jednym z ostatnich polskich kompozytorów-melodystów.
Współpracował z najlepszymi polskimi autorami tekstów jak Agnieszka Osiecka, Michał Zabłocki, Zbigniew Książek, Jan Wołek. Jako muzyk sesyjny koncertował i nagrywał w Polsce i zagranicą z takimi artystami jak brazylijska gwiazda pop Ive Mendes, Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, a także z zespołami Apteka czy Golden Life.

RE ADEGAS - brazylijska wokalistka i autorka piosenek w klimacie bossa nova i samba. Pracowała z wieloma znanymi artystami. Otrzymała trzy nominacje do prestiżowej nagrody “Prêmio Açorianos de Música”. Album "Sambô" został wydany w Ameryce Poludniowej, promowały go single "A Melhor Campanhia" i “Dor de Amor”.
RE ADEGAS nagrała też dwie piosenki do filmów, są to “Extremo Sul”, “O Homem que Copiava”.
W roku 2018 wystepowała w programie Voice of Brasil.
Na początku roku 2019 zagrała trasę koncertową po 7 krajach europejskich.
W chwili obecnej RE ADEGAS przygotowuje się do nagrania nowej płyty.

NELSON LATIF - brazylijski wirtuoz gitary i cavaquinho.
NELSON LATIF budował swoją muzyczną tożsamość na legendarnej scenie jazzowej lat 80-tych w brazylijskim Sao Paolo. Będąc korzeniami w jazzie i choro NELSON LATIF łączy w swojej grze klasyczną technikę gitarową, brazylijski styl z innymi muzycznym wpływami
W jego frazowaniu niektórzy słyszą bebop i brazylijską akcentacje.
W latach 90tych przeniósł się do Amsterdamu, gdzie odnosił sukcesy grając na cavaquinho.
W roku 2001 NELSON wrócił do Brazylii, gdzie stworzył ceniony zespół Trio Baru. Od tego czasu występuje zarówno solo, jak i z innymi uznanymi muzykami na całym świecie.
NELSON LATIF zajmuje się również promocją kultury. Koordynuje na całym świecie projekty edukacyjne dla uniwersytetów oraz instytucji kulturalnych.
W 2011 roku Latif &Trio Baru nagrali album Alma Brasileira.

12.03.2020 Konsulat Kultury, Gdynia, godz. 19:00
14.03.2020 Stacja Muzyka, Rumia
15.03.2020 Klub Akwarium Skwer Hoovera, Warszawa
17.03.2020 Klub Blue Note, Poznań
18.03.2020 Stary Klasztor, Wrocław
20.03.2020 Teatr Boto, Sopot


niedziela31 maja

poniedziałek1 czerwca

wtorek2 czerwca

czwartek4 czerwca

sobota6 czerwca

niedziela7 czerwca

poniedziałek8 czerwca

sobota13 czerwca

niedziela14 czerwca

poniedziałek15 czerwca

sobota20 czerwca

poniedziałek22 czerwca

wtorek23 czerwca

czwartek25 czerwca

piątek26 czerwca

sobota4 lipca

sobota18 lipca

piątek24 lipca