Zamknij

Kwiecień w Muzeum Miasta Gdyni

Kwiecień w Muzeum Miasta Gdyni
  • czwartek  kwietnia, 14:00
  • 24.04.2021
  • Muzeum Miasta Gdyni
Kwiecień w Muzeum Miasta Gdyni w wersji online. Jedynie 17 kwietnia Muzeum wyjdzie w teren zapraszając do udziału w gdyńskiej grze miejskiej dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunem.

KWIECIEŃ 2021

Wydarzenia i informacje Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia


9 IV 2021, godz. 16:00 – [online] Znamy się! Czym skorupka za młodu – wirtualne oprowadzanie po wystawie Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci
15 IV 2021, godz. 11:00 – [online] Co słychać? – spotkanie online z pracownikiem Radmoru dla seniorów i seniorek w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa
17 IV 2021, godz. 11:00 – Muzeum w terenie – gdyńska gra miejska dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunem
23 IV 2021, godz. 16:00 – [online] Znamy się! Detal w architekturze – wirtualne oprowadzanie po ulicy Słupeckiej
24 IV 2021, godz. 14:00 – [online] Dostępna sobota – spotkanie z pracownikiem Radmoru tłumaczone na Polski Język Migowy
29 IV 2021, godz. 17:00 – [online] Perły – wykład dr. hab. Jacka Friedricha Dom Marynarza. Od modernizmu do socrealizmu


[online] „Czym skorupka za młodu” – wirtualne oprowadzanie po wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w ramach cyklicznych działań animacyjnych „Znamy się!”

Termin: 9 IV 2021, godz. 16:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/znamy-sie-czym-skorupka-za-mlodu-wirtualne-oprowadzanie/

Samochody, domy, statki, roboty a czasem niezwykli bohaterowie. Stworzone przy pomocy kartki i ołówka w dziecięcych zeszytach często postrzegane są jako zwykłe gryzmoły. Czy słusznie? Janusz Kaniewski jest najlepszym dowodem na to, że fascynacja z dzieciństwa ma szansę przerodzić się w życiową pasję. I właśnie tej twórczości z najmłodszych lat artysty będziemy się przyglądać 9 kwietnia o godzinie 16:00, w trakcie oprowadzania po wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Wirtualne oprowadzanie po wystawie czasowej Muzeum Miasta Gdyni odbywa się poprzez platformę ZOOM, w ramach cyklicznych działań animacyjnych „Znamy się!”Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie www.muzeumgdynia.pl. Uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje na temat dostępu najpóźniej godzinę przed wydarzeniem.

Wydarzenie odbywa się w ramach działań animacyjnych: Znamy się! - to cykl spotkań prowadzonych przez pracowników Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. W 30 minut prezentujemy to co jest dla nas w danym momencie najważniejsze. Czasami są to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.

 

[online] Co słychać? – spotkanie online z pracownikiem Radmoru dla seniorów i seniorek w ramach „Klubu Doborowego Towarzystwa”

Termin: 15 IV 2021, godz. 11:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/co-slychac-spotkanie-online-z-pracownikiem-radmoru-dla-seniorow-i-seniorek/

W każdy trzeci czwartek miesiąca spotykamy się z gdyńskimi seniorkami i seniorami w Klubie Doborowego Towarzystwa. 15 kwietnia o godzinie 11:00 będziemy mieli okazję gościć obecnego kierownika Pracowni Konstrukcji Mechanicznych Radmor. Pan Grzegorz Bojke opowie nam jakie zmiany zaszły w tej firmie na przestrzeni lat, zarówno pod względem technologicznym jak i kadrowym. Dowiemy się również, jak aktualnie wygląda praca projektowa przy produkowanym przez nią sprzęcie.

Spotkanie będzie udostępniane na kanale YouTube Muzeum Miasta Gdyni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i jest częścią działań w ramach muzealnego Klubu Doborowego Towarzystwa.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie (link). Każdy uczestnik otrzyma link do spotkania najpóźniej godzinę przed planowanym wydarzeniem.Spotkanie rozpocznie się o czasie – punktualnie o godzinie 11:00.

Zachęcamy do wcześniejszego przesyłania pytań kierowanych do obecnego kierownika Pracowni Konstrukcji Mechanicznych Radmor - Pana Grzegorza Bojke, które zadamy w trakcie spotkania. Na pytania czekamy do 10 kwietnia 2021 r.Kontakt do koordynatorki Klubu Doborowego Towarzystwa - Małgorzaty Bujak:telefon: 58 662 09 35 lub 58 662 09 36mail: [email protected]

 

„Muzeum w terenie” – gdyńska gra miejska dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunem

Termin: 17 IV 2021, godz. 11:00

Strona wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/muzeum-w-terenie-gra-miejska-dla-dzieci-6-12-lat/

Jedyna taka w Polsce, Europie a nawet na świecie. Gdynia. Pełna architektonicznych perełek. 17 kwietnia 2021 roku od godziny 11:00 do 13:00 nie będziemy się jej bezczynnie przyglądać. Czas na zabawę na świeżym powietrzu! Zostawmy komputery i chodźmy zwiedzać świat. W białych rękawiczkach, ze wskazówkami w kopercie na nowo odkrywać będziemy detale gdyńskich kamienic. Naszą gdyńską grę miejską zaczniemy przed siedzibą Muzeum Miasta Gdyni, skąd wyruszymy w miasto. A tam w niespełna półtorej godziny odkryjemy prawdziwe dzieła sztuki gdyńskiego modernizmu w architekturze.

Co trzeba zrobić by wraz z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat wziąć udział w dobrej zabawie.? Wystarczy kupić bilet - koszt biletu dla dziecka wraz z opiekunem to 20 zł, a koszt biletu dla drugiego dziecka wynosi 5 zł.

Bilety będą dostępne na stronie: http://sklep.muzeumgdynia.pl/product-category/bilety/

Przybywajcie do Muzeum Miasta Gdyni!  Tu na wszystkich małych i dużych uczestników czekać będą zagadki pełne podchwytliwych pytań, a do tego białe muzealne rękawiczki, które pozwolą Wam bez obaw zbadać miejsca dzieł sztuki.

 

[online] „Znamy się! Detal w architekturze” – wirtualny spacer po ulicy Słupeckiej.

Termin: 23 IV 2021, godz. 16:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/znamy-sie-detal-w-architekturze-wirtualny-spacer-po-ulicy-slupeckiej/

Czy chcesz wyruszyć z nami na ulicę Słupecką by przyjrzeć się detalom modernistycznych kamienic?Mamy doskonałą propozycję dla każdego, kto interesuje się gdyńską architekturą. 24 kwietnia, o godzinie 16:00, Tomasz Sosnowski z ośrodka edukacji Muzeum Miasta Gdyni zabierze nas do wybranych miejsc na ulicy Słupeckiej. Za pomocą platformy zoom pokaże jak odkrywać perełki architektoniczne i ukryte detale bez wychodzenia z domu.

Wirtualny spacer po ulicy Słupeckiej odbywa się w ramach cyklicznych działań animacyjnych „Znamy się!”. Podczas 30 minutowych spotkań pracownicy Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni opowiadają co jest dla nich w danym momencie najważniejsze. Czasami są to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia. W piątek 23 kwietnia zabiorą nas na wirtualny spacer!Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie www.muzeumgdynia.pl. Uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje na temat dostępu najpóźniej godzinę przed wydarzeniem.

 

[online] Dostępna sobota – spotkanie z pracownikiem Radmoru tłumaczone na Polski Język Migowy

Termin: 24 IV 2021, godz. 14:00

Bilety: bezpłatnie

Strona wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/dostepna-sobota-spotkanie-z-pracownikiem-radmoru-tlumaczone-na-polski-jezyk-migowy/

24 kwietnia o godzinie 14:00 w ramach cyklu Dostępna sobota, osobom niesłyszącym i niedosłyszącym przybliżymy historię firmy Radmor, tłumacząc ją na Polski Język Migowy.Tym razem, bohaterem spotkania będzie obecny kierownik Pracowni Konstrukcji Mechanicznych. Pan Grzegorz Bojke opowie jakie zmiany zaszły w tej firmie na przestrzeni lat, zarówno pod względem technologicznym jak i kadrowym. Dowiemy się również jak aktualnie wygląda praca projektowa przy produkowanym przez nią sprzęcie.Spotkanie będzie w Polskim Języku Migowym, który przetłumaczy Joanna Olejnik.

Dostęp do wydarzenia jest bezpłatny. Film ze spotkania opublikowany zostanie na profilu Facebook Muzeum Miasta Gdyni oraz na profilu YouTube.

 

„Perły” – wykład online  dr. hab. Jacka Friedricha „Dom Marynarza. Od modernizmu do socrealizmu”

Termin: 29 IV 2021, godz. 17:00

Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia:

Czy wiesz, że budynek obecnego Domu Marynarza, przy alei Marszałka Piłsudskiego był niegdyś jedną z pereł modernizmu? Więcej na jego temat dowiesz się podczas wykładu online z cyklu „Perły - Dom Marynarza. Od modernizmu do socrealizmu”, który 29 kwietnia o godzinie 17:00 poprowadzi dr hab. Jacek Friedrich.

Wykład będzie niezwykłą szansą na prześledzenie procesu, jaki zaszedł od powstania w 1929 roku modernistycznego Domu Zdrojowego w Gdyni do jego przemiany w socrealistyczny budynek Domu Marynarza w roku 1952.

Jacek Friedrich - historyk sztuki, wieloletni dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, aktualnie dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. Piotra Krakowskiego (UJ 1989), a rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Romana Wapińskiego (UG 2000). Od 2000 r. adiunkt w Zakładzie (obecnie Instytucie) Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, wcześniej asystent w tej placówce, związany z nią od początku jej istnienia. Autor i redaktor ponad stu publikacji naukowych oraz kilku książek. Autor i współautor wystaw m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Muzeum Miasta Gdyni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie (link). Każdy uczestnik otrzyma link do wykładu najpóźniej godzinę przed planowanym wydarzeniem.Spotkanie rozpocznie się o czasie – punktualnie o godzinie 17:00. Zapraszamy na wykład 10 minut wcześniej . Od godziny 16:50 do 17:00 administrator spotkania będzie wpuszczać uczestników wykładu. Prosimy o wyciszenie mikrofonów i wyłączenie kamer. Wszelkie pytania prosimy zadawać na czacie. Po zakończonym wykładzie, rozpocznie się dyskusja, będzie to doskonały moment by zadawać dodatkowe pytania prowadzącemu.

Muzeum nie wyraża zgody na nagrywanie i fotografowanie spotkania.

(hs za: Muzeum Miasta Gdyni)

maj 2021


7.05 piątek 28.05 piątek
Zwierzęta i morze. Nowa wystawa Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif w Gdyni
7.05 piątek 9.05 niedziela
Ogród & Wielka Majówka targi, wystawa, piknik rodzinny
7.05 piątek 9.05 niedziela
XIV edycja Ogród & Wielka Majówka - targi, wystawa, festyn, piknik rodzinny
8.05 sobota 16.05 niedziela
Światowe Dni Ptaków Wędrownych 2021

Światowe Dni Ptaków Wędrownych 2021

8 maja 2021  - 16 maja 2021

Czytaj więcej
15.05 sobota
Maj w Muzeum Miasta Gdyni
19.05 środa
Maj w Muzeum Miasta Gdyni
20.05 czwartek
Maj w Muzeum Miasta Gdyni
22.05 sobota
GDYNIA Rhythmic Stars 2021