Zamknij
REKLAMA

Razem posprzątajmy Gdynię

Razem posprzątajmy Gdynię
  • czwartek 23 września, 09:00
  • 17.09.2021 - 19.09.2021
  • Gdynia
  • wstęp wolny
W trzeci weekend września jak co roku odbędzie się międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata”. Biorą w niej udział państwa i miasta z całego świata, w tym również Gdynia. Z tej okazji Wydział Środowiska Urzędu Miasta zaprasza do udziału w akcji „Sprzątanie Gdyni”. Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i wspólnie posprzątajcie najbliższą okolicę. Akcja potrwa od 17 do 19 września.

Gdynia po raz kolejny dołącza się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”, która tradycyjnie odbywa się w trzeci weekend września. W ubiegłych latach mieszkańcy chętnie spotykali się w małych grupach i spacerując po dzielnicach, zbierali powyrzucane gdzie bądź odpadki.

W tym roku „Sprzątanie Gdyni”, które organizuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni, przybierze podobną formułę. Do wspólnych działań zapraszamy od 17 do 19 września.

– To niezwykle ważna inicjatywa. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy sprawić, że w naszej najbliższej okolicy będzie po prostu czyściej i przyjemniej. Co jednak ważniejsze – tego typu inicjatywy pokazują skalę problemu, jakim jest zaśmiecanie środowiska. Przyczyniają się też do poszerzania świadomości społecznej na ten temat. Liczę, że gdynianie i gdynianki – jak co roku – chętnie wezmą udział w tej akcji. Gorąco do tego zachęcam! Przede wszystkim zaś liczę, że w niedalekiej przyszłości coroczne sprzątanie nie będzie konieczne, gdyż każdy sam zadba o nasze otoczenie – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni zapewni uczestnikom akcji worki oraz rękawice ochronne. Miasto gwarantuje także odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów.

Jak wziąć udział w „Sprzątaniu Gdyni 2021”?

Jeżeli widzisz w swojej dzielnicy lub najbliższym otoczeniu miejsce, które należałoby posprzątać – zbierz grupę chętnych i zgłoś was do akcji. Razem możecie mieć wpływ na to, jak wygląda Wasza okolica! Od czwartku, 9 września na stronie internetowej www.wyrzucam.to będzie dostępny formularz, poprzez który można zgłosić chęć udziału w sprzątaniu. Przy zapisach należy podać m.in.:


przybliżoną liczbę osób biorących udział w akcji,
teren, który drużyna chce posprzątać,
miejsce, w którym grupa zostawi worki z zebranymi odpadami.


Zgłoszenia będą przyjmowane od 9 do 14 września – wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Worki i rękawice będzie można odebrać przed akcją w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24 – po wcześniejszym umówieniu się.

Więcej informacji dotyczących akcji „Sprzątanie Gdyni 2021” można uzyskać w Wydziale Środowiska pod nr tel.: 58 668 84 76 lub 58 668 84 78 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).

 

(hs za: UM Gdyni/ fot. Karol Stańczak)

wrzesień 2021


20.09 poniedziałek 25.09 sobota
Nadchodzi święto polskiego kina #wGdyni

Nadchodzi święto polskiego kina #wGdyni

20 września 2021  - 25 września 2021

Czytaj więcej
23.09 czwartek
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni
23.09 czwartek 26.09 niedziela
Cztery dni teatralnych wrażeń – finał GND i R@Port/Epizod
24.09 piątek
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni
24.09 piątek
Koncert Teresy Werner - Sekret Miłości
25.09 sobota
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni
26.09 niedziela
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni