Zamknij

sobota, 04.04, godz. 10:00

Od 4.04.2020 do 4.04.2020

Chłodniczak

Bilety: wstęp wolny

Absolwencie szkoły podstawowej, wybierasz w tym roku szkołę średnią? Nie możesz się zdecydować? Poznaj ją bliżej podczas dni otwartych!

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie od lutego do kwietnia. To czas, kiedy przyszli uczniowie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły. Dni otwarte to nie tylko możliwość poznania placówki i okazje do rozmów, ale i wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkoły.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej jest jedną z pierwszych, ważnych decyzji w życiu każdego człowieka – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – Zachęcam do skorzystania z dni otwartych, ponieważ to doskonała okazja do poznania z bliska konkretnych miejsc i ludzi, którzy je tworzą. Gdyńska oferta edukacyjna jest bardzo szeroka, budują ją placówki o różnym profilu, charakterze, ale i własnej, silnej tożsamości. Jestem pewny, że każdy uczeń znajdzie szkołę, w której będzie doskonale się czuł i która zapewni mu najlepsze wsparcie w dalszym rozwoju.
 

Harmonogram tegorocznych Dni Otwartych gdyńskich szkół:


29.02.2020 od godz. 10:00
I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA,
ul. Narcyzowa 6

- pokazy chemiczne
- atrakcje biologiczne
- koło fortuny
- pokazy teatralne BRALO
- konkurs szybkich pytań matematycznych
- kawiarenka literacka
- doradztwo zawodowe
- oraz gra miejska Alograf

19.03.2020 od godz. 10:00
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO NR 3, ul. Raduńska 21

- targi Edukacyjno-Zawodowe Powiatowego Urzędu Pracy
- konkurs międzyszkolny pt. „Rok 2020 Rokiem Zaślubin Polski z morzem. W setną rocznicę powrotu Pomorza w     granice Rzeczypospolitej 1920-2020"
- wystawa pt. „Powrót Polski na Pomorze Nadwiślańskie"

20.03.2020 od godz. 10:00
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2,
ul. Płk. Dąbka 207

- przedstawienie kierunków kształcenia i filmu o szkole
- pokaz mody i fryzur
- finał wyborów „Modelki i Modela CKZiU nr 2”
- rozstrzygnięcie konkursu „Film o CKZiU nr 2”
- występy taneczne uczniów,
- zwiedzanie pracowni szkolnych: fryzjerskiej, odzieżowej, sprzedażowej, budowlanej
- stoiska rzemieślników rekomendujące zawody, w których kształci szkoła
- stoisko gastronomiczne promujące zdrową żywność i kawiarenka

21.03.2020 od godz. 9:00
X LICEUM OGÓLOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ,
ul. Władysława IV 58

- prezentacja dorobku szkoły
- informacja o działaniach profilowych w klasach
- lekcje i zajęcia pokazowe
- gry i zabawy integracyjne prowadzone przez młodzież

27.03.2020 od godz. 9.00
ZESPÓŁ SZKÓŁ HOTELARSKO-GASTRONOMICZNYCH,
ul. Morska 77

- zwiedzanie szkoły
- odwiedziny pracowni technologicznych i obsługi konsumenta, warsztatów szkolnych, sali, restauracyjnej i szkolnej kawiarenki, pracowni, zawodowych i językowych, apartamentu hotelowego
- zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły
- rozmowy z uczniami szkoły
- pokaz CARVINGU przygotowany przez uczniów ZSHG
- degustacja i zakupy wyrobów szkolnych
- zapoznanie się z ofertą Szkolnego Biura Podróży
- lekcje otwarte
- animacje czasu wolnego przygotowane przez uczniów ZSHG

03.04.2020 od godz. 11:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNYCH,
al. Zwycięstwa 194

- spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
- spotkanie z przedstawicielami Thyssenkrupp oraz Kancelarii Usług Księgowych Hejne & Zaremba Gdańsk – promocja zawodów technik rachunkowość i technik ekonomista
- Firma Symulacyjna Mariposa – projekt „Praktykant Firmy Symulacyjnej"
- działalność Miniprzedsiębiorstwa
- promocja zawodów technik reklamy i technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – prezentacja druku 3D, obróbka   zdjęć, wystawa prac graficznych uczniów
- ekonomiczny escaperoom – pokój zagadek ekonomicznych oraz prezentacja i obsługa pakietu INSERT
- zagadki geograficzne – poznajemy kraje Europy
- promocja klasy dwujęzycznej w zawodzie technik ekonomista - Ekonomia w wymiarze międzynarodowym
- multimedialna prezentacja obecnej oferty szkoły,
- „Geogebra – matematyka inaczej"
- strefa gier planszowych
- strefa gier sportowych
- radio Ekonomik – audycja promująca szkołę wraz ze spotami reklamowymi
- projekty unijne – informacja o realizowanych i planowanych projektach
- aktywność Klubu Ośmiu Wspaniałych
- Ekonomaniak – szkolna gazetka

4.04.2020 od godz. 10:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ CHŁODNICZYCH I ELEKTRONICZNYCH,
ul. Sambora 48

- informacje na temat oferty edukacyjnej szkoły
- prezentacja nowoczesnych pracowni: informatycznych, multimedialnych, laboratoriów, warsztatów
- prezentacja dorobku szkoły i osiągnięć uczniów w ramach prac metodą projektów
- spotkania z przedstawicielami firm, z którymi szkoła współpracuje
- rozgrywki sportowe
- testy preferencji zawodowych

7.04.2020 od godz. 12:00
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. A. MICKIEWICZA,
ul. Wolności 22 B

- możliwość spotkania z nauczycielami i uczniami
- zwiedzanie szkoły i szkolnej galerii sztuki
- możliwość poznania działalności artystycznej uczniów - zaznajomienie się z sukcesami edukacyjnymi i sportowymi naszych uczniów

18.04.2020 od godz. 9:00
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO,
ul. Kopernika 34

- przekazanie informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021
- prezentacja oferty edukacyjnej (charakterystyka klas z uwzględnieniem specyfiki każdego profilu)
- przeprowadzanie otwartych pokazów doświadczeń z biologii, chemii i fizyki
- zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali sportowej i na boisku szkolnym oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
- prezentacja osiągnięć uczniów
- możliwość bezpośredniego kontaktu z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły oraz zapoznania się z bazą szkoły

23.04.2020 od godz. 13:00
XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE,
ul. Wiczlińska 50 A

- oprowadzanie gości po szkole przez licealistów
- stoiska tematyczne: Lab Karier, Projekty Międzynarodowe, Innowacje Pedagogiczne, Projekty Szkolne, współpraca z uczelniami i firmami
- spotkania z uczniami i nauczycielami
- kawiarenka

24.04.2020 od godz. 14:00
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDYNI IM. STANISŁAWA DĄBKA,
ul. Dickmana 14

- prezentacja profili klas
- pokaz musztry
- pokaz ratownictwa medycznego

24.04.2020 od godz. 13.00
IX LICEUM OGONOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO,
ul. Orłowska 57

- przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021
- zwiedzanie szkoły wraz z naszymi uczniami - przewodnikami
- spotkania z nauczycielami
- prezentacje multimedialne

 24.04.2020 r. od godz. 15:00
 VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, ul. Władysława IV 54

- prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021
- zwiedzanie szkoły i obiektów
- spotkanie z nauczycielami i uczniami szkoły

25.04.2020 od godz. 9:00
III LICEUM OGÓLOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP,
ul. Legionów 27

- spotkanie dyrektora z kandydatami do liceum oraz ich rodzicami
- prezentacja oferty edukacyjnej III LO (rodzaje klas, zasady rekrutacji)
- lekcje otwarte dla kandydatów
- sprawdziany próbne: j. angielski, matematyka
- koncerty muzyczne
- wystawy artystyczne, konsultacje z nauczycielami
- zwiedzanie szkoły oraz internatu

25.04.2020 od godz. 10:00
XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA,
ul. Wejherowska 55

- pełna informacja dotycząca oferty edukacyjnej (spotkania z nauczycielami)
- prezentacja profilu klasy
- lekcje otwarte
- pokaz ćwiczeń laboratoryjnych
- konkursy
- zabawy językowe
- mecz matematyczny

29.04.2020 od godz. 9:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKOLOGICZNO-TRANSPORTOWYCH,
ul. Morska 186

- prezentacja kierunków kształcenia i możliwości edukacyjnych szkoły

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1,
ul. Morska 79

Dzień Otwarty nie odbędzie się (z powodu prac remontowych).


Jednocześnie zachęcamy do lektury niezbędnika absolwenta  

 

(hs za: UM Gdyni/foto materiały z profili FB XIV LO Gdynia, I ALO Gdynia, 17 LO Gdynia)


wtorek, 7 lipca 2020

sobota, 11 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020