Zamknij
REKLAMA

sobota, 25.04, godz. 09:00 / 10:00

III LO / XIV LO

Bilety: wstęp wolny

Absolwencie szkoły podstawowej, wybierasz w tym roku szkołę średnią? Nie możesz się zdecydować? Poznaj ją bliżej podczas dni otwartych!

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie od lutego do kwietnia. To czas, kiedy przyszli uczniowie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły. Dni otwarte to nie tylko możliwość poznania placówki i okazje do rozmów, ale i wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkoły.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej jest jedną z pierwszych, ważnych decyzji w życiu każdego człowieka – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – Zachęcam do skorzystania z dni otwartych, ponieważ to doskonała okazja do poznania z bliska konkretnych miejsc i ludzi, którzy je tworzą. Gdyńska oferta edukacyjna jest bardzo szeroka, budują ją placówki o różnym profilu, charakterze, ale i własnej, silnej tożsamości. Jestem pewny, że każdy uczeń znajdzie szkołę, w której będzie doskonale się czuł i która zapewni mu najlepsze wsparcie w dalszym rozwoju.
 

Harmonogram tegorocznych Dni Otwartych gdyńskich szkół:


29.02.2020 od godz. 10:00
I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA,
ul. Narcyzowa 6

- pokazy chemiczne
- atrakcje biologiczne
- koło fortuny
- pokazy teatralne BRALO
- konkurs szybkich pytań matematycznych
- kawiarenka literacka
- doradztwo zawodowe
- oraz gra miejska Alograf

19.03.2020 od godz. 10:00
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO NR 3, ul. Raduńska 21

- targi Edukacyjno-Zawodowe Powiatowego Urzędu Pracy
- konkurs międzyszkolny pt. „Rok 2020 Rokiem Zaślubin Polski z morzem. W setną rocznicę powrotu Pomorza w     granice Rzeczypospolitej 1920-2020"
- wystawa pt. „Powrót Polski na Pomorze Nadwiślańskie"

20.03.2020 od godz. 10:00
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2,
ul. Płk. Dąbka 207

- przedstawienie kierunków kształcenia i filmu o szkole
- pokaz mody i fryzur
- finał wyborów „Modelki i Modela CKZiU nr 2”
- rozstrzygnięcie konkursu „Film o CKZiU nr 2”
- występy taneczne uczniów,
- zwiedzanie pracowni szkolnych: fryzjerskiej, odzieżowej, sprzedażowej, budowlanej
- stoiska rzemieślników rekomendujące zawody, w których kształci szkoła
- stoisko gastronomiczne promujące zdrową żywność i kawiarenka

21.03.2020 od godz. 9:00
X LICEUM OGÓLOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ,
ul. Władysława IV 58

- prezentacja dorobku szkoły
- informacja o działaniach profilowych w klasach
- lekcje i zajęcia pokazowe
- gry i zabawy integracyjne prowadzone przez młodzież

27.03.2020 od godz. 9.00
ZESPÓŁ SZKÓŁ HOTELARSKO-GASTRONOMICZNYCH,
ul. Morska 77

- zwiedzanie szkoły
- odwiedziny pracowni technologicznych i obsługi konsumenta, warsztatów szkolnych, sali, restauracyjnej i szkolnej kawiarenki, pracowni, zawodowych i językowych, apartamentu hotelowego
- zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły
- rozmowy z uczniami szkoły
- pokaz CARVINGU przygotowany przez uczniów ZSHG
- degustacja i zakupy wyrobów szkolnych
- zapoznanie się z ofertą Szkolnego Biura Podróży
- lekcje otwarte
- animacje czasu wolnego przygotowane przez uczniów ZSHG

03.04.2020 od godz. 11:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNYCH,
al. Zwycięstwa 194

- spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
- spotkanie z przedstawicielami Thyssenkrupp oraz Kancelarii Usług Księgowych Hejne & Zaremba Gdańsk – promocja zawodów technik rachunkowość i technik ekonomista
- Firma Symulacyjna Mariposa – projekt „Praktykant Firmy Symulacyjnej"
- działalność Miniprzedsiębiorstwa
- promocja zawodów technik reklamy i technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – prezentacja druku 3D, obróbka   zdjęć, wystawa prac graficznych uczniów
- ekonomiczny escaperoom – pokój zagadek ekonomicznych oraz prezentacja i obsługa pakietu INSERT
- zagadki geograficzne – poznajemy kraje Europy
- promocja klasy dwujęzycznej w zawodzie technik ekonomista - Ekonomia w wymiarze międzynarodowym
- multimedialna prezentacja obecnej oferty szkoły,
- „Geogebra – matematyka inaczej"
- strefa gier planszowych
- strefa gier sportowych
- radio Ekonomik – audycja promująca szkołę wraz ze spotami reklamowymi
- projekty unijne – informacja o realizowanych i planowanych projektach
- aktywność Klubu Ośmiu Wspaniałych
- Ekonomaniak – szkolna gazetka

4.04.2020 od godz. 10:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ CHŁODNICZYCH I ELEKTRONICZNYCH,
ul. Sambora 48

- informacje na temat oferty edukacyjnej szkoły
- prezentacja nowoczesnych pracowni: informatycznych, multimedialnych, laboratoriów, warsztatów
- prezentacja dorobku szkoły i osiągnięć uczniów w ramach prac metodą projektów
- spotkania z przedstawicielami firm, z którymi szkoła współpracuje
- rozgrywki sportowe
- testy preferencji zawodowych

7.04.2020 od godz. 12:00
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. A. MICKIEWICZA,
ul. Wolności 22 B

- możliwość spotkania z nauczycielami i uczniami
- zwiedzanie szkoły i szkolnej galerii sztuki
- możliwość poznania działalności artystycznej uczniów - zaznajomienie się z sukcesami edukacyjnymi i sportowymi naszych uczniów

18.04.2020 od godz. 9:00
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO,
ul. Kopernika 34

- przekazanie informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021
- prezentacja oferty edukacyjnej (charakterystyka klas z uwzględnieniem specyfiki każdego profilu)
- przeprowadzanie otwartych pokazów doświadczeń z biologii, chemii i fizyki
- zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali sportowej i na boisku szkolnym oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
- prezentacja osiągnięć uczniów
- możliwość bezpośredniego kontaktu z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły oraz zapoznania się z bazą szkoły

23.04.2020 od godz. 13:00
XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE,
ul. Wiczlińska 50 A

- oprowadzanie gości po szkole przez licealistów
- stoiska tematyczne: Lab Karier, Projekty Międzynarodowe, Innowacje Pedagogiczne, Projekty Szkolne, współpraca z uczelniami i firmami
- spotkania z uczniami i nauczycielami
- kawiarenka

24.04.2020 od godz. 14:00
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDYNI IM. STANISŁAWA DĄBKA,
ul. Dickmana 14

- prezentacja profili klas
- pokaz musztry
- pokaz ratownictwa medycznego

24.04.2020 od godz. 13.00
IX LICEUM OGONOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO,
ul. Orłowska 57

- przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021
- zwiedzanie szkoły wraz z naszymi uczniami - przewodnikami
- spotkania z nauczycielami
- prezentacje multimedialne

 24.04.2020 r. od godz. 15:00
 VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, ul. Władysława IV 54

- prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021
- zwiedzanie szkoły i obiektów
- spotkanie z nauczycielami i uczniami szkoły

25.04.2020 od godz. 9:00
III LICEUM OGÓLOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP,
ul. Legionów 27

- spotkanie dyrektora z kandydatami do liceum oraz ich rodzicami
- prezentacja oferty edukacyjnej III LO (rodzaje klas, zasady rekrutacji)
- lekcje otwarte dla kandydatów
- sprawdziany próbne: j. angielski, matematyka
- koncerty muzyczne
- wystawy artystyczne, konsultacje z nauczycielami
- zwiedzanie szkoły oraz internatu

25.04.2020 od godz. 10:00
XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA,
ul. Wejherowska 55

- pełna informacja dotycząca oferty edukacyjnej (spotkania z nauczycielami)
- prezentacja profilu klasy
- lekcje otwarte
- pokaz ćwiczeń laboratoryjnych
- konkursy
- zabawy językowe
- mecz matematyczny

29.04.2020 od godz. 9:00
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKOLOGICZNO-TRANSPORTOWYCH,
ul. Morska 186

- prezentacja kierunków kształcenia i możliwości edukacyjnych szkoły

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1,
ul. Morska 79

Dzień Otwarty nie odbędzie się (z powodu prac remontowych).


Jednocześnie zachęcamy do lektury niezbędnika absolwenta  

 

(hs za: UM Gdyni/foto materiały z profili FB XIV LO Gdynia, I ALO Gdynia, 17 LO Gdynia)


niedziela29 marca

poniedziałek30 marca

wtorek31 marca

środa1 kwietnia

piątek3 kwietnia

sobota4 kwietnia

niedziela5 kwietnia

poniedziałek6 kwietnia

wtorek7 kwietnia

środa8 kwietnia

wtorek14 kwietnia

środa15 kwietnia

czwartek16 kwietnia

piątek17 kwietnia

sobota18 kwietnia

niedziela19 kwietnia

wtorek21 kwietnia

czwartek23 kwietnia

piątek24 kwietnia

sobota25 kwietnia

niedziela26 kwietnia

środa29 kwietnia

sobota9 maja

niedziela10 maja

poniedziałek11 maja

czwartek14 maja

sobota16 maja

niedziela17 maja

sobota23 maja

niedziela24 maja

poniedziałek25 maja
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone