Zamknij

sobota, 20.06, godz. 12:00

Od 20.06.2020 do 20.06.2020

III LO

Bilety: wstęp wolny/zaproszenia

Z okazji swoich 70. urodzin III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni organizuje Zjazd Absolwentów.

Historia "gdyńskiej Trójki" rozpoczęła się w 1950 roku na Grabówku.

 

- „Gdyńską Trójkę” wyróżnia nie tylko znakomita kadra, ale przede wszystkim szczególne relacje pomiędzy wszystkimi stronami: nauczycielami, rodzicami i uczniami – powiedział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia - Sukcesy szkoły stanowią o jej wielkiej sile przestrzennego oddziaływania, a także bardzo dobrej rozpoznawalności i uznaniu społecznym.    

Obecna siedziba szkoły z internatem to położony w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiego rezerwatu i otoczony oryginalnym parkiem, budynek nawiązujący swoją architekturą do gdyńskiego modernizmu.

- Dewizą naszej szkoły jest powiedzenie „Vir honestus et bonus civis", czyli człowiek godziwy i dobry obywatel – mówi dyrektor szkoły, Wiesław Kosakowski - Poprzez aktywność uczniów w zakresie m.in. wolontariatu, sportu, nauki, przedsięwzięć artystycznych, działalności licznych firm uczniowskich, ta dewiza jest realizowana przez naszą młodzież każdego dnia.

Na początku lat 90. ubiegłego wieku w III LO utworzono klasy akademickie: matematyczno-informatyczno-fizyczne, geograficzno-ekonomiczne, biologiczno-chemiczne i humanistyczno-prawnicze, a od 1993 roku - klasy matury międzynarodowej (International Baccalaureate Organization). Pierwszy w historii polskiej oświaty taki egzamin dojrzałości odbył się w 1995 roku.

Wielka różnorodność geograficzno-kulturowo-społeczna uczniów III LO w Gdyni (około 40% uczniów jest spoza Trójmiasta) stanowi duży potencjał pedagogiczny i tworzy efekt wspaniałej synergii edukacyjnej. To właśnie w przypadku szkół cechujących się takim pluralizmem można mówić o autentycznej edukacyjnej wartości dodanej.

- Akademicki poziom nauczania w III LO w Gdyni to efekt znakomitej pracy dydaktycznej wyjątkowych nauczycieli  z ambitnymi uczniami – dodaje dyrektor Wiesław Kosakowski - Jej owocem są m.in. świetne wyniki uczniów na maturze krajowej oraz międzynarodowej, rozliczne sukcesy uczniów na ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach, a nade wszystko wyniki rekrutacji na uczelnie wyższe m.in. Oxford, Cambridge, Sorbona, MIT, Harvard, Stanford, Colgate, Yale, Columbia, Cornell, czy Amherst. Gdyńska Trójka mniej więcej od 30 lat jest najlepszym liceum na Pomorzu i jednym z najlepszych w Polsce.

Uroczyste obchody 70. urodzin szkoły odbędą się w sobotę, 20 czerwca 2020 roku w godzinach 12-19.
W ramach imprezy przewidziane są dwa wyjątkowe wydarzenia:
- o godz.12.00 uroczyste rozpoczęcie Zjazdu Absolwentów (w budynku szkoły)
- o godz. 19.00 uroczyste rozpoczęcie Balu Absolwentów w Mercure Hotel Gdynia
Absolwenci mogą wziąć udział w obu wydarzeniach lub jednym z nich.

- Lata 1992-1996 spędzone „Trójce” wspominam jako wyjątkowy okres w moim życiu – powiedział Michał, jeden z absolwentów szkoły - Przechodzenie z dzieciństwa w dorosłość, stopniowo rozwijająca się samoświadomość i samodzielność. Wykładowy angielski, matura międzynarodowa. Z jednej strony dyscyplina i autorytet nauczycieli, a z drugiej sporo luzu i dobrej zabawy z rówieśnikami. I nad tym wszystkim dumne poczucie przynależności do pewnej wyjątkowej wspólnoty. Powiedzenie: hej, chodzę do „Trójki” dużo dla nas znaczyło. To był  naprawdę dobry czas dla młodego człowieka.

Więcej informacji o Zjeździe Absolwentów III LO w Gdyni można znaleźć na stronie szkoły
https://www.lo3.gdynia.pl/ oraz na Facebooku
 

(hs za: UM Gdyni/ fot. ze strony www.lo3.gdynia.pl)


sobota, 11 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020