Zamknij

piątek, 03.04, godz. 20:00

Od 3.04.2020 do 3.04.2020

Ucho

Bilety: wg cennika

3 kwietnia do Gdyni zawita legenda polskiego punk rocka.  Dezerter zagra w Uchu.
Start o godz.  20:00

"Bez sensu i celu, podziały i nienawiść
Komercja, moda, pieniądze i zawiść
Wódka, kurewki, dyskoteka, szkoła
Oto polska młodzież - spokojna i wesoła
Polska złota młodzież - kłótliwa i słaba
Polska złota młodzież - krzykliwa i głupawa"

"Nic mnie nie obchodzi co o mnie myślicie
Odczepcie się! Chcę mieć własne życie
Zostawcie mnie samego, bez waszych głupich rad
Nie zrobię wam nic złego, po prostu chcę być sam!

Chcę być sam!
Chcę być sam!
Zostawcie mnie
Odczepcie się!"

"Wszystkie kurwy mają czołgi
Te znad Renu i znad Wołgi
Jak zobaczą wroga na niebie
Będą strzelać nie tylko do siebie

Atomowa śmierć
Nadchodzi z obu stron
Atomowa śmierć
Czai się ze wszystkich stron"

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 roku. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 roku, po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”. A w lutym 2019 roku ukazał się premierowy minialbum „Nienawiść 100%”.
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania) oraz w Stanach Zjednoczonych.
Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.instagram.com/dezerter_official
www.youtube.com/dezertertv

KMKZ
Połączenie czterech dojrzałych i doświadczonych osobowości, których mądrość, rozsądek, otwartość, spryt i ciekawość łączą się wewnętrznie z buntem, siłą i wybuchowością. Cechy te tworzą mieszankę frontów atmosferycznych, w przyrodzie nazywanych Tajfunami, które jednak w tym wypadku, przedkładają zdroworozsądkowy powiew świeżości ponad niszczycielski i zabójczy wicher.

Skład:
Agnieszka Karłowicz - wokal
Mariusz Powierża vel Ponczek - gitara
Mariusz Grodzki vel GroH - bass
Grzegorz Iwaniec - perkusja

KMKZ online:
http://kmkzhc.pl/
https://www.facebook.com/pg/Kmkzhc

 

(hs za: Ucho)


sobota, 11 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020