Zamknij
REKLAMA

niedziela, 01.03, godz. 12:00

Gdynia

Bilety: wstęp wolny

Gdyńskie Morsy otrzymały propozycję nie do odrzucenia! Przeczytajcie uważnie, sprawa jest poważna:

Zapraszamy Was do przyłączenia się do naszej akcji społecznej:
„Morsy dla chorych na mukowiscydozę”

W dniach 24.02-01.03.2020 obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy.

Zachęcamy wszystkich morsujących, aby w tym terminie podczas morsowania zrobili sobie zdjęcie w lodowatej wodzie, opublikowali je na Facebooku, oznaczając nasza stronę @ptwm.gdansk i dodając hashtagi: #Morsowanie #Mukowiscydoza #NieTraćOddechu
Akcja ma na celu podniesienia świadomości społecznej na temat mukowiscydozy, nieuleczalnej choroby.

Dlaczego zwracamy się z tą prośbą właśnie do Was, morsów?
Wchodząc do lodowatej wody na chwilę traci się oddech. Dla chorych na mukowiscydozę to codzienność. Oni każdego dnia walczą o oddech! Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który zakleja kanaliki w układzie oddechowym. Oddech chorego robi się płytki, z czasem trudno go złapać.

Morska woda zawiera duże ilości soli. Osoby kapiące się są mokre i słone, a chorzy na mukowiscydozę wytwarzają bardzo słony pot. „Słone dzieci” tak mówiono na chorych w dawnych czasach. To jeden z objawów, które rodzice mogą poczuć u chorego dziecka przy pierwszych pocałunkach. W wyniku nieprawidłowego działania białka CFTR dochodzi do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu, dlatego ich pot jest bardzo słony.

Jesteśmy z pomorza! Działamy na terenie Polski Północnej. Pomagamy podopiecznym z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego. Dlatego zapraszamy do akcji kluby morsów z tych obszarów. Nasza nazwa niebawem zmieni się na Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydoza Oddział Pomorski.

Mukowiscydoza jest nieuleczalną, genetyczną chorobą, która wyniszcza organy wewnętrzne, zwłaszcza płuca i układ pokarmowy. Leczenie polega na nieustannej fizjoterapii i antybiotykoterapii. Życie chorych to codzienne, wielogodzinne inhalacje, czasochłonna rehabilitacja oddechowa, przyjmowanie dużej ilości bardzo drogich leków i wielokrotne hospitalizacje w ciągu roku. Niestety często ta walka kończy się przedwczesną śmiercią.

Będziemy ogromnie wdzięczni, jeżeli dołączycie się do akcji! Każda wzmianka w mediach społecznościowych o mukowiscydozę przyczyni się do podniesienia świadomości na temat tej choroby, a co za tym idzie pomocy chorym i zrozumienia z czym zmagają się na co dzień.
Jeżeli macie inny pomysł na wsparcie chorych na mukowiscydozę, zapraszamy do kontaktu, wszystkie pomysły będą mile widziane


niedziela29 marca

poniedziałek30 marca

wtorek31 marca

środa1 kwietnia

piątek3 kwietnia

sobota4 kwietnia

niedziela5 kwietnia

poniedziałek6 kwietnia

wtorek7 kwietnia

środa8 kwietnia

wtorek14 kwietnia

środa15 kwietnia

czwartek16 kwietnia

piątek17 kwietnia

sobota18 kwietnia

niedziela19 kwietnia

wtorek21 kwietnia

czwartek23 kwietnia

piątek24 kwietnia

sobota25 kwietnia

niedziela26 kwietnia

środa29 kwietnia

sobota9 maja

niedziela10 maja

poniedziałek11 maja

czwartek14 maja

sobota16 maja

niedziela17 maja

sobota23 maja

niedziela24 maja

poniedziałek25 maja
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone