Zamknij
REKLAMA

wtorek, 17.03, godz. 18:30

Muzeum Marynarki Wojennej

Bilety: wstęp wolny

W tym roku odbędzie się 12. edycja łódzkiego festiwalu Soundedit. Mimo, że nasze miasto od Łodzi oddalone jest niemal 400 km, to również w Gdyni będzie można poczuć festiwalową atmosferę. W ramach wydarzenia w Gdyni będzie miała miejsce seria spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi. Będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 17 marca.

- Bardzo się cieszę na tę współpracę. Festiwal Soundedit w tym roku będzie miał już dwunastą edycję. Staramy się transferować nasze dokonania i doświadczenia, ze szczególnym akcentem na wątek edukacyjny, do innych miast. Miasto Gdynia okazało się być niezwykle otwarte i gościnne. Kreatywna atmosfera zachęca do aktywnego działania – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się w Sali Kinowej Muzeum Marynarki Wojennej, 17 marca, o godz. 18.30.
 
Jego bohaterami będą: Daniel Lanois i Brain Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również artyści i współpracownicy. Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym świecie.

W pierwszej części zostanie wyświetlony film w reżyserii Daniela Lanoisa, pt.: „Here Is What Is”. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia. Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: „Kim jest producent muzyczny?”.

Spotkanie w Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Piotr Metz. O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik – muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony „Człowiekiem ze Złotym Uchem” oraz Maciej Werk – założyciel i wokalista zespołu Hedone, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizator Festiwalu Soundedit.

Drugie ze spotkań nosi tytuł: „Gwiazdy ze stolicy, cynicy z Wybrzeża”. Odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, 21 kwietnia, o godz. 18.30.

Będzie to dyskusja na temat różnic kulturowych oraz mentalnych. Różnic, jakie występują pomiędzy scena? trójmiejska?, a reszta? kraju w podejściu do działań? artystycznych. Panel dotknie zatem nie tylko tematów muzycznych.

Spotkanie prowadzić będzie Kamil Wicik, a udział wezmą: Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz muzyczny, Jędrzej Kodymowski – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, pochodzący z Gdyni, Michał Miegoń – gdyński animator sceny muzycznej oraz Adam Toczko – producent muzyczny, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert trójmiejskiego zespołu Kwiaty.
 
„Eno na Ksie?z?ycu” – to tytuł trzeciego ze spotkań, które odbędzie się 11 maja, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Goplana.

Spotkanie poprowadzi Piotr Metz, a w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, PinPark oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brianowi Eno.

Dyskusja toczyć się? będzie wokół albumu „Apollo” z 1983 r., który stał się? niekwestionowaną ikona? muzyki ambient. Integralna część spotkania, to nawiązanie do rozmowy, jaka? przeprowadził Piotr Metz z Brianem Eno podczas Festiwalu Soundedit w 2016 r. Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos.

Apollos to część większego cyklu kameralnych występów sygnowanych przez Festiwal Soundedit – „Fortepiany Wolności”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8.00-15.00).

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które odbywa się już po raz dwunasty w Łodzi. Festiwal jest dedykowany producentom muzycznym oraz miłośnikom muzyki. Festiwalowi towarzyszy wiele koncertów i imprez. Odbywają się liczne spotkania, warsztaty i prelekcje. Dzięki obecności najwybitniejszych międzynarodowych i krajowych przedstawicieli produkcji muzycznej ostatnie edycje imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zarówno mediów, jak i publiczności. Organizatorzy dbają, by koncerty na Festiwalu Soundedit zawsze były niepowtarzalne.

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 22-25 października w Łodzi.

Więcej informacji: https://soundedit.pl.

 

(hs za: UM Gdyni/fot. mat.prasowe organizatora)


wtorek26 maja

środa27 maja

czwartek28 maja

piątek29 maja

sobota30 maja

niedziela31 maja

poniedziałek1 czerwca

wtorek2 czerwca

czwartek4 czerwca

sobota6 czerwca

niedziela7 czerwca

poniedziałek8 czerwca

sobota13 czerwca

niedziela14 czerwca

poniedziałek15 czerwca

sobota20 czerwca

poniedziałek22 czerwca

wtorek23 czerwca

czwartek25 czerwca

piątek26 czerwca

sobota4 lipca

sobota18 lipca

piątek24 lipca